Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. februára 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Program SPPoločne podporil výstavbu centra pre mládež

BRATISLAVA 10. februára – Jedným z podporených projektov druhého ročníka verejnoprospešného programu SPPoločne sa stal projekt výstavby mládežníckeho centra v Bánovciach nad Bebravou. Slávnostné otvorenie centra spolu s celodenným športovým programom sa uskutočnilo 8. februára.

Úspešný projekt „Na plný plyn“ získal počas verejného on-line hlasovania až 4 451 hlasov, vďaka ktorým sa prebojoval medzi 48 ocenených projektov. Občianske združenie Športovo herný a outdoorový klub tak získal finančnú podporu 7 157 eur na výstavbu dlho očakávaného mládežníckeho centra. Tento projekt podporili aj dve neziskové organizácie a miestne firmy. Súčasťou prác bola tiež renovácia vonkajšieho areálu Základnej školy na Gorazdovej ulici, kde postupne pribudli športové plochy pre basketbalistov, volejbalistov či nadšencov skateboardingu. Súčasťou slávnostného otvorenia centra bol turnaj v ping-pongu, stolnom futbale či „mini ramp session“ na novej U-rampe.

„Som veľmi rád, že sa nám podarilo úspešne vybudovať a zrenovovať mládežnícke centrum, ktoré sme otvárali cez víkend. Vďaka programu SPPoločne sme mohli na plný plyn zrealizovať našu jasnú predstavu o tom, čo by nášmu mestu, najmä mladým ľuďom prospelo,“ vyjadril uznanie Ondrej Kubala, predseda OZ Športovo herný a outdoorový klub.

„Náš program SPPoločne motivuje ľudí, aby mali sami záujem niečo vo svojom okolí zmeniť. Chceme dať ľuďom pocit, že vďaka ich dodávateľovi energií sa môže život v ich regióne, obci, komunite výrazne zlepšiť. Ľudia naozaj oceňujú, že sami rozhodnú o osude a finálnej podobe regionálnych projektov,“ zdôraznila Martina Nehézová, vedúca korporátneho imidžu, CSR a sponzoringu, SPP.

Projekt „Na plný plyn“ bol zrealizovaný vďaka finančnej podpore verejnoprospešného partnerského programu SPPoločne, ktorý úspešne prebieha už druhý rok pod záštitou spoločnosti SPP, Nadácie SPP a EkoFondu. Je založený na adresnej pomoci konkrétnym ľuďom a komunitám vo všetkých regiónoch Slovenska. Podmienkou účasti v programe je prihlásenie projektu do jednej z dvoch kategórií: SPPoločne pre ľudí a SPPoločne pre domovinu. Následne prebieha užší výber projektov odbornou hodnotiacou komisiou a verejné on-line hlasovanie. V rámci dvoch ročníkov program SPPoločne podporil 91 projektov celkovou sumou 640 000 eur. Viac informácií o programe je možné získať na stránke www.sppolocne.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Zbavte sa nudy a užite si nabité prázdniny v Demänová Rezort! Podpora pre školy, seniorov či kultúru. Zákazníci rozhodli, ako Tesco rozdelí 170-tisíc eur

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.