Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. mája 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Profesor Kassay získal trofej za celoživotné zásluhy

BRATISLAVA 21. mája – Dnes vedúci partner Ernst&Young Stan Jakubek spolu s ďalšími spolupracovníkmi tejto audítorskej spoločnosti navštívili I.D.C. Holding, a.s., odštepný závod Pečivárne v Seredi, kde odovzdal profesorovi Štefanovi Kassayovi, predsedovi Dozornej rady, trofej oceňujúcu jeho výnimočnosť a zásluhy za obdobie vyše 20 ročného podnikania. Ide o špeciálnu cenu za celoživotné prepojenie podnikania a vedy.

Hostí na čele so Stanom Jakubekom privítala riaditeľka ľudských zdrojov, Ing. Darina Pápayová. V súvislosti s odovzdaním prestížnej ceny na pôde I.D.C. Holding prof. Kassayovi sa rozvinula rozsiahla diskusia o spôsoboch presadzovania vedy do podnikania a o skúsenostiach v I.D.C. Holding, a.s. Stan Jakubek v nadväznosti na povedané podčiarkol, že „súťaž Ernst & Young Podnikateľ roka, ktorej súčasťou je prvý raz udelená aj špeciálna cena za spojenie vedy a podnikania, predstavuje najprestížnejšie ocenenie podnikateľov na celom svete“.

V súvislosti s podnikaním v konkrétnych podmienkach SR aj ďalší účastníci stretnutia s veľkým záujmom diskutovali o podnikateľskom prostredí v SR a osobitne o výsledkoch, ktoré I.D.C. Holding, a.s. dosahuje počas celých 20 rokov svojej novodobej existencie. Na otázky hostí reagoval riaditeľ divízie výroby Ing. Miroslav Buch. Osvetlil hlavné aktivity a investície, rozvoj a ďalšiu modernizáciu zameranú na globálne koncipovanú, konkurencieschopnú výrobu, ktorá výrazným tempom napreduje. Mimoriadne zaujalo aj vystúpenie riaditeľa divízie marketingu a obchodu Ing. Romana Sukdoláka, MBA. Na rad otázok reagoval riaditeľ Pečivární Sereď Ing. Stanislav Cicák. Nasledovala prehliadka závodu, ktorá dala podnety na ďalšiu diskusiu po skončení prehliadky vybraných prevádzok Pečivární v Seredi.

„Dnešnú návštevu a ocenenie od Ernst&Young si veľmi vážim“, povedal na záver prof. Štefan Kassay a pokračoval: „.Je to cena od spoločnosti, ktorá vo svete zamestnáva 152 tisíc ľudí a vo svojom odbore má mimoriadne významné postavenie. Pri svojom rozhodovaní sa opiera o nesmierne bohaté skúsenosti v globálnom rámci. Každé ocenenie od takej významnej spoločnosti je aj významným ocenením, inšpiráciou a novým podnetom pre ďalší rozvoj podnikania vo vlastnom podniku pri súčasnom odovzdávaní nových poznatkov ďalšej generácii podnikateľov prostredníctvom vedeckých pojednaní a publikovania v odbornej literatúre.“

O Štefanovi Kassayovi
Štefan Kassay založil I.D.C. Holding so svojim spoločníkom v roku 1991. Podnikať začal po dôkladnej príprave v nasledujúcom roku. Za výsledky podnikania bol ocenený Zlatým podnikateľským Biatecom, je dvojnásobným nositeľom ceny Prominent ekonomiky. Prezident republiky mu udelil štátne vyznamenanie Pribinov kríž II. Triedy. Tento rok pripravuje štvrtý zväzok pentalógie Podnik a podnikanie. Pentalógia je prekladaná do štyroch jazykov a je vydávaná pod patronátom Európskej akadémie vied a umení v Salzburgu. Pentalógia je vysoko ocenená už tým, všetky zväzky vrátane prekladov, už majú svoje miesto v prestížnej Kremeľskej knižnici v Moskve.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

ITAPA Health&Care: Už len na entuziazme mladých lekárov nemôže stáť naše zdravotníctvo Zastavme sklerózu multiplex skôr ako ona zastaví nás

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.