Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. apríla 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Prieskum: Viedenčania najčastejšie chodia pešo

BRATISLAVA 30. apríla – Chôdza je dôležitou súčasťou každodenného života ľudí, zároveň aj najprirodzenejším spôsobom presunu z jedného miesta na druhé a základným kameňom všetkej mobility. Preto v rakúskej metropole zrealizovali prieskum k téme mestskej chôdze.

Väčšina opýtaných obyvateľov Viedne chodí často (80 percent) a veľmi radi (60 percent) pešo po meste. V rámci prieskumu bolo dopytovaných 618 osôb vo veku nad 15 rokov, žijúcich vo Viedni. Krásne okolie, chôdza bez komplikácií a potreba hýbať sa sú hlavnými dôvodmi, prečo je chôdza v susednej Viedni vnímaná pozitívne. 80 percent respondentov uviedlo, že často chodia pešo po meste. Čo ich najviac ruší je hluk a vysoká rýchlosť motorizovanej dopravy. Porušenie dávania prednosti chodcom na prechodoch pre chodcov a cyklistov na chodníkoch sú vnímané podľa štúdie ako veľmi nepríjemné, ale nijako zvlášť časté. Prekážkou v peších presunoch po meste predstavujú pre viedenských chodcov semafory.

28 percent všetkých ciest vo Viedni prejdú Viedenčania „po svojich“, pričom v tom nie sú zarátané krátke vzdialenosti napríklad na stanicu metra alebo k parkovisku, hovorí aktuálny prieskum k téme.

Všeobecne sa odporúča chodiť po meste na vzdialenosti kratšie ako jeden kilometer. Nesporný je aj význam pešej chôdze pre ľudské telo, myseľ a životné prostredie, uzatvára viedenský prieskum. Ďalšie detailné výsledky, resumé a odporúčania k chôdzi vo viedenskej metropole sú na http://www.wien.gv.at/stadtentwicklung/studien/pdf/b008356.pdf.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Prieskum: Digitálnymi nástrojmi na riadenie vzťahov so zákazníkmi si pomáha len 9 percent firiem Zdravotnícki experti sa stretli s cieľom poraziť rakovinu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.