Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. januára 2015 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Priamy predaj zarába na svete 179 miliárd dolárov ročne

BRATISLAVA 20. januára – Prostredníctvom predaja mimo kamenných predajní sa na svete predá tovar za približne 179 miliárd dolárov. Vyplýva to z výročnej správy Svetovej federácie priameho predaja (WFDSA).

Z prieskumu medzi členskými spoločnosťami vyplynulo, že priamym predajom sa na svete zaoberalo v roku 2013 asi 96 miliónov ľudí v roli distribútorov a osobných predajcov. V roku 2010 to pritom bolo 79 miliónov. Globálne tržby potvrdzujú rast odvetvia. V roku 2010 boli celosvetové tržby na úrovni 146 miliárd, teda o 33 miliárd menej ako v roku 2013. Ázia zaznamenala rast 12,6%, Amerika 5,7% a Európa 2,9%.

Medzi najznámejšie spoločnosti priameho predaja združené do WFDSA patria Amway, Avon či Oriflame. Najviac sa tejto forme obchodu darí v USA, Číne a Japonsku. Len v Spojených štátoch boli tržby v priamom predaji viac ako 32 miliárd dolárov.

Štatistiky Európskej asociácie priameho predaja uvádzajú, že len na starom kontinente sa priamemu predaju venuje takmer 13 miliónov ľudí, z toho asi 145 tisíc na Slovensku. Obraty spoločností priameho predaja na Slovensku dosiahli v roku 2013 celkom 110 miliónov EUR. Svetová, európska aj česká Asociácia osobného predaja združuje len spoločnosti, ktoré sa riadia prísnym etickým kodexom osobných predajcov, spoločným pre všetky firmy.

Celosvetovo odvetvie vedie spoločnosť Amway s tržbami 11,8 miliárd USD pred Avonom (9,95 miliárd USD) a spoločnosťou Herbalife (4,8 miliárd USD).

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Viete, prečo sa oplatí nakupovať nemeckú drogériu? Predaj liekov mimo lekární má množstvo otvorených otázok, aj svoje riziká

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.