Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. mája 2013 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Prezident SR prijal predstaviteľov automobilového priemyslu

BRATISLAVA 22. mája – Prezident Ivan Gašparovič dnes prijal zástupcov Zväzu automobilového priemyslu a vrcholových predstaviteľov slovenských výrobcov automobilov na pravidelnom každoročnom stretnutí. Hneď v úvode im vyjadril veľkú podporu a poďakoval sa za stabilné základy našej ekonomiky, ktoré tvoria.

„Automobilový priemysel sa aj v ťažkých časoch krízy stal pevnou oporou hospodárstva. Je základom ďalšieho úspechu a napredovania našej ekonomiky aj vďaka tomu, že udržuje slovenský export nad hladinou,“ povedal prezident Ivan Gašparovič.

Jaroslav Holeček, prezident Zväzu automobilového priemyslu SR (ZAP), informoval o celkovom stave automobilového priemyslu na Slovenku: „V minulom roku sme u nás vyrobili vyše 926 000 vozidiel, čo znamená medziročný nárast o 44,9 percent. Počtom 171 vyrobených áut na 1000 obyvateľov sme sa dostali na prvé miesto rebríčka v roku 2012 a plán výroby na tento rok je vo všetkých troch automobilkách ešte navýšený.“ Jaroslav Holeček predstavil päť hlavných oblastí, na ktoré sa momentálne zameriava pozornosť zväzu: kvalita odborného vzdelávania, spolupráca s technickými univerzitami, flexibilita pracovného práva, veda a výskum a problematika spracovania odpadov.

Prezident & CEO Kia Motor Slovakia, Eek-Hee Lee, informoval prezidenta o celosvetových aj slovenských úspechoch značky Kia a deklaroval, že tento rok vyrobia na Slovensku najmenej 300 tis. vozidiel.

Patrice Peslier, generálny riaditeľ PSA Slovakia potvrdil spoločný cieľ všetkých automobiliek – navýšiť výrobu oproti minulému roku, k čomu prispeje aj zavedenie trojzmennej prevádzky a vytvorenie 800 nových pracovných pozícii v roku 2012.

Vo Volkswagene Slovakia sa minulý rok podarilo vytvoriť viac ako 1000 pracovných miest a zvýšiť výrobu o 50 % . Albrecht Reimold, predseda predstavenstva VW Slovakia zdôraznil orientáciu na environmentálnu politiku. V tejto súvislosti predstavil nový produkt Volkswagen Up! – prvý elektromobil v budúcnosti sériovo vyrábaný v koncerne VW. Prezident Ivan Gašparovič sa zaujímal o perspektívu e-mobility a iné alternatívne zdroje palív v automobilizme a so záujmom si prezrel aj nový automobil.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Medzinárodnú cenu Trebbia za celoživotné dielo získal Rudolf Schuster Eco-Investment dokončil investície v Slovinsku za viac ako 130 miliónov eur

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.