Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. septembra 2012 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

Predseda KDH podporil požiadavky hladujúcich kubánskych aktivistov

BRATISLAVA 15. septembra – Predseda KDH a podpredseda NR SR Ján Figeľ poslal predsedovi kubánskeho parlamentu, pánovi Ricardovi Alarconovi list, v ktorom ho žiada o splnenie požiadaviek skupiny 26-tich občianskych aktivistov, ktorí začali 1. septembra hladovku. Deviati spomedzi nich sú aktuálne vo väzení ako politickí väzni. Hladovkou chce skupina upozorniť svetovú verejnosť na rastúce represie a brutalitu štátneho režimu na Kube. Ján Figeľ podporil konkrétne požiadavky hladujúcich aktivistov, menovite prepustenie Jorgeho Vásqueza Chaviano z väzenia a prešetrenie prípadu útoku na dom Misael Valdez Diaz a Vivian Peňa Hernandez.
Predseda KDH zdôraznil, že iba dodržiavanie ľudských práv môže priniesť pokoj a prosperitu na Kube a vo svete. Iba slobodní ľudia v demokratickej Kube sa môžu tešiť z perspektívy dôstojného života. Preto v závere vyzval Ricarda Alarcona a štátne orgány Kubánskej republiky, aby prepustili všetkých politických väzňov na Kube.
Predseda KDH sa dlhodobo angažuje za slobodu a dodržiavanie ľudských práv v neslobodných režimoch vo svete a medziiným aj na Kube. V minulosti si „adoptoval“ kubánskeho politického väzňa Alfreda Batistu. Prispením Jána Figeľa bol tento väzeň po siedmich rokoch v septembri 2010 predčasne prepustený z väzenia, keď pre jeho zdravotný stav hrozilo, že vo väzení umrie. V septembri minulého roku bol Alfredo aj s rodinnými príslušníkmi na pozvanie pána Figeľa na návšteve na Slovensku. Minulý mesiac pán Figeľ v spolupráci s organizáciou Človek v ohrození zabezpečil dodávku liekov pre kubánskych disidentov.

Tlačové oddelenie KDH

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

gm

K téme

Cestovný ruch v Bratislave: Aké sú jeho najväčšie výzvy a ciele? Tesco bojuje proti menštruačnej chudobe: odstrihlo hodnotu DPH z cien produktov dámskej hygieny

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.