Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. septembra 2013 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Predaje v AAA AUTO vzrástli za osem mesiacov o 9,3 %

BRATISLAVA 4. septembra – Spoločnosť AAA AUTO Group predala za osem mesiacov tohto roka 37 798 jazdených áut. To je medziročne o 9,3 % viac než v rovnakom období roku 2012. Hlavným ťahúňom rastu skupiny boli predaje na slovenskom trhu a rovnako silný rast v Rusku.

Z hľadiska výkonnosti skupiny v jednotlivých krajinách sa z celkového počtu 37 798 áut za osem mesiacov roka 2013 predalo 25 481 áut v Českej republike (medziročne +6,1 %), ďalej 10 672 áut na Slovensku (medziročne +16 %) a 1 645 áut v Rusku (medziročne +19,6 %).

Nárast predajov AAA AUTO Group prichádza v čase premenlivých výsledkov automobilového sektora v strednej Európe, ktorý už dlhšiu dobu čelí náročným trhovým podmienkam. Súčasná situácia na trhu sa negatívne premieta do prevádzky mnohých výrobcov a dodávateľov a núti ich optimalizovať kapacity.

„Ak sa pozrieme na katastrofálnu situáciu na trhu nových vozidiel a všeobecne prevládajúcu slabú ekonomiku, hodnotím naše osemmesačné predajné výsledky ako veľký úspech. Do konca roka nám chýbajú len štyri mesiace a odhadujem, že budeme schopní prekonať minuloročný rekord 52-tisíc predaných áut. V roku 2013 by sme mohli prekonať hranicu 54-tisíc predaných áut,“ uviedla Karolína Topolová, generálna riaditeľka AAA AUTO.

„Naše výsledky potvrdzujú, že sme zvolili správnu stratégiu: sústredíme sa na kúpu a predaj najlepších áut po jednom, maximálne dvoch majiteľoch, do veku 5 rokov, s jasnou históriou najazdených kilometrov, servisnou knižkou a bez havárií. Tiež sme skvalitnili zákaznícky servis, otvorili sme kontaktné centrum, menovali ombudsmana a presadzujeme empatickejší prístup k reklamáciám. To všetko sa nám vracia vo zvýšenej dôvere zákazníkov,“ dodala Topolová.

AAA AUTO Group predala v júli 2013 rekordných 5 255 áut. Nasledoval august s 5 093 autami. „Jarná sezóna bola hlavným motorom našich predajov. Ďalšou rekordnou sezónou s veľmi dobrými číslami bolo neskoré leto,“ komentovala dosiahnuté výsledky Topolová.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Špeciálnym hosťom Stinga bude talianska speváčka Giordana Angi Ojazdených áut je na trhu medziročne viac a sú mladšie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.