Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. decembra 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Predaj živých kaprov je v plnom prúde pred 68 obchodmi Tesco

BRATISLAVA 18. decembra – Predaj živých kaprov je už v plnom prúde pred 68 obchodmi Tesco po celom Slovensku. Ryby zo slovenského a českého chovu sa predávajú v dvoch hmotnostných kategóriách. Od 1,6 do 2,5 kilogramu za 3,33 eur/kg, nad 2,5 kilogramu za 3,99 eur/kg. Zákazníci, ktorí tento rok chcú siahnuť po už naporcovaných rybách, nájdu chladené kaprie podkovičky vo všetkých obchodoch Tesco na Slovensku. Pre tých, ktorí uprednostňujú iný typ ryby, bude k dispozícii v Tesco obchodoch bohatá ponuka lososov, pstruhov, tresiek, pangasiusov či ostriežov nílskych.

„I tento rok sme sa pripravili tak, aby sme zákazníkom ponúkli ryby najvyššej kvality v dostatočnom množstve a výbornej cene,“ konštatuje Peter Piešťanský, manažér komerčného oddelenia spoločnosti Tesco Stores SR, a.s. zodpovedný za sortiment mäsa a rýb.

Počas vianočných predajov pred obchodmi Tesco zamestnanci nebudú ryby ani zabíjať ani porcovať. „Pred obchodom to nie je možné spraviť humánnym spôsobom,“ vysvetľuje Peter Piešťanský. Zákazníci si tak budú môcť kúpiť živú rybu pred obchodom alebo už naporcovanú, v podobe chladených podkovičiek, priamo v predajni. Ryby predávané pred obchodmi Tesco pochádzajú od slovenského dodávateľa Kolter, a.s., sádky Boheľov Dolný Štál, s ktorou Tesco Stores SR, a.s. spolupracuje už štrnásty rok. Ryby pochádzajú len zo slovenského a českého chovu.

Vo všeobecnosti najsilnejšie predaje vianočného kapra prebiehajú na juhu a juhozápade Slovenska. Za pozornosť stojí, že počas Vianoc stúpajú i predaje rýb a morských špecialít, ktoré na Slovensku v minulosti neboli považované za tradičné. Príkladom je hlavne losos, ale aj ostriež nílsky, tilápia či morské krevety, o ktorých kontinuálne rastie záujem i v tomto období. „Predovšetkým mladé moderné rodiny čoraz častejšie siahajú po rybích špecialitách, ktoré si obľúbili v zahraničí,“ uzatvára Peter Piešťanský.

Časy predaja živých kaprov
13. – 18. december 2013: 9.00 – 21.00 hod.
19. – 23. december 2013: 8.00 – 22.00 hod.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Nová Agatha Christie po prvý raz v slovenčine. Jed v šampanskom AURES Holdings v novembri prekonal svoj vlaňajší celoročný predajný výsledok

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.