Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. októbra 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Predaj hybridov Honda dosiahol 1 milión kusov

BRATISLAVA 22. októbra – Spoločnosť Honda Motor Co., Ltd. oznámila, že súhrnný celosvetový predaj hybridných vozidiel prekročil ku koncu septembra 2012 hodnotu 1 milión kusov. Tento mílnik bol dosiahnutý 12 rokov a 11 mesiacov od začatia predaja prvej generácie modelu Insight v Japonsku v novembri 1999. Tento model vtedy dosahoval spotrebu 35 km/litr paliva (2,85 l/100 km)*, čo bola najnižšia hodnota medzi všetkými sériovo vyrábanými automobilmi poháňanými benzínovým motorom.

* Merané v režime 1015 na vozidle s paťstupňovou manuálnou prevodovkou

Vďaka unikátnym vlastnostiam originálneho, ľahkého a kompaktného hybridného systému Honda IMA (Integrated Motor Assist) značka postupne rozširovala ponuku svojich hybridných modelov a v súčasnosti predáva osem hybridných modelov v približne 50 krajinách na celom svete (3 modelov v Európe: Honda Jazz Hybrid, Honda Insight, Honda CR-Z.

V máji tohoto roku začala spoločnosť Honda výrobu hybridných modelov v regiónoch mimo Japonska – po spustení výroby modelu Acura ILX Hybrid v USA nasledovalo v júni začatie výroby modelu Jazz Hybrid v Thajsku. Okrem toho Honda plánuje začať ešte v priebehu roku 2012 výrobu modelu Jazz Hybrid v Malajsii, aby bola zaistená rýchlosť a dostupnosť dodávok pre zákazníkov v Ázii, kde se do budúcnosti očakáva nárast záujmu o úsporné vozidlá. Vďaka krátkej dopravnej vzdialenosti sa zároveň znížia celkové emisie CO2.

Okrem ďalšieho vývoja aktuálnej ponuky hybridných modelov vybavených hybridným systémom IMA s jedným elektromotorom chystá značka Honda nové hybridné vozidlá strednej veľkosti, ktoré budú vybavené hybridným systémom s dvoma elektromotormi. Modely NSX a Acura RLX a nástupca modelu Legend, ktorý bude zanedlho predstavený v Japonsku, naviac získajú mimoriadne úsporný a výkonný hybridný systém s tromi elektromotormi Sport Hybrid SH-AWD® (Super Handling All Wheel Drive), ktorý týmto vozidlám poskytne športové jazdné vlastnosti spoločne so špičkovou spotrebou paliva.

V súlade s našim globálnym ekologickým sloganom „Blue Skies for Our Children” (Modrá obloha pre naše deti) mieni spoločnosť Honda pokračovať vo svojej snahe a zvyšovať trhový podiel hybridných vozidiel s cieľom znížiť celkové emisie uhlíku produkované ľudskou činnosťou.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Slováci zarobili na real-estate takmer dvojnásobok. Cez crowdinvestičnú platformu spoluvlastnili komerčné nehnuteľnosti v Trnave a Nitre Nedovolená hra: milióny Európanov sledujú športové podujatia nelegálne a kupujú falošné športové vybavenie, čo výrobcov stojí 850 miliónov eur

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.