Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. júna 2015 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Pred dovolenkou si skontrolujte platobnú kartu

BRATISLAVA 25. júna – Platba kartou je bežnou súčasťou pracovného, voľnočasového a dovolenkového života. Práve s blížiacou sa dovolenkou je dobré si svoje platobné karty skontrolovať.

Uistíte sa tak, že počas platby kartou na dovolenke nedôjde k žiadnym komplikáciám, ktoré by vám mohli znepríjemniť váš pobyt. V nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať užitočné rady, ktoré by vás mali ušetriť prípadných komplikácii.

1. Je vhodné mať na dovolenke so sebou 2 karty a to najmä kvôli istote v prípade straty jednej z nich. Kreditnou kartou môžete platiť v obchodoch a nebude vám za to účtovaný žiadny poplatok. Na druhej strane, z bankomatov je lacnejšie a vhodnejšie vyberať debetnou kartou.

2. Je dobré informovať sa, či v danej krajine nepôsobí banka, ktorá je z rovnakej skupiny ako vaša banka na Slovensku. V takom prípade bývajú výbery v danej zahraničnej banke bez akéhokoľvek poplatku.

3. Skontrolujte si platnosť vašej karty.

4. Je praktické mať vedomosť o tom, koľko peňazí máte na účte. Predídete tak nepríjemnostiam a úrokom, ktoré si banka účtuje v prípade, že sa dostanete do mínusu.

5. Ak nemáte nastavené SMS notifikácie, urobte tak vo svojej banke. Je dôležité mať informácie o každej transakcii vykonanej vašou platobnou kartou. Počas celej dovolenky budete mať prehľad o tom, koľko ste zatiaľ minuli a naviac budete môcť rýchlo odhaliť podozrivé platby.

6. Informujte sa, aký typ kariet je akceptovaný v krajine, do ktorej cestujete. Vo vašej banke by vám mali taktiež odporučiť aplikáciu, ktorá vám vyhľadá cenovo najvýhodnejšie bankomaty (z vášho pohľadu) v danej krajine.

7. Do zoznamu kontaktov vo vašom mobilnom telefóne si uložte číslo na call centrum vašej banky. Bude vám užitočné v prípade, že by bola potreba zablokovať kartu.

8. Svoju platobnú kartu nedávajte deťom. Plaťte s ňou vždy len vy. V prípade, že dieťa odchádza do tábora, na študijný pobyt a pod., vybavte mu platobnú kartu s obmedzeným limitom.

9. Ak ešte nemáte platobnú kartu, vybavte si ju pred dovolenkou. Kartu však vybavujte s dostatočným časovým predstihom. Vhodné je požiadať o kartu minimálne 10 dní pred odchodom na dovolenku. Za rýchlejšie vybavenie si banka účtuje poplatok.

10. Existujú platobné karty, ktoré zahŕňajú cestovné poistenie. Informujte sa, či vaša platobná karta zahŕňa cestovné poistenie. Ak nie, zariaďte si ho osobitne.

11. Na záver jedna praktická rada. Pred kúpaním v mori vždy skontrolujte, či sa vaša platobná karta náhodou nenachádza vo vrecku vašich plaviek. Okúpanou platobnou kartou si totižto už ďalšie mojito nezaplatíte ;).

Portál BANKY.sk vznikol v roku 1998. Denne prináša aktuálne správy z bankového diania doma i v zahraničí. Okrem správ pravidelne ponúka exkluzívne rozhovory s top manažérmi bánk na Slovensku. Uľahčuje čitateľom orientáciu v bankových produktoch a pomáha im pri správnom výbere. Súčasťou portálu je aj odborné poradenstvo na aktuálne témy, kde sa čitatelia môžu dozvedieť viac o riešení svojich praktických otázok z oblasti bankových služieb. Okrem iného tam nájdete aj aktuálne kurzové lístky a finančné kalkulačky.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Slovenský kapitálový trh obsluhuje jediný centrálny depozitár Andrea Coddington a príbeh herečky židovského pôvodu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.