Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. októbra 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Pre trvalo udržateľný rozvoj

BRATISLAVA 29. októbra – Webová stránka o chémii CHEMGENERATION.COM, ktorá vznikla v roku 2011, dnes spúšťa slovenskú verziu online vzdelávacej hry na sociálnej sieti Facebook. Hra Future City v sebe spája vzdelávanie i zábavu. Jednoduchým a hravým spôsobom popularizuje vedecké inovácie a mladým ľuďom predstavuje úspechy vedy, ktoré majú zásadný význam pre ochranu životného prostredia a zachovanie trvalo udržateľného rozvoja v budúcnosti. Hra Future City je počas tohto roka postupne uvedená v 10 krajinách Strednej Európy a v 11 jazykových mutáciách.

Tento projekt bol vytvorený spoločnosťou BASF, ktorá sa zaviazala zvyšovať vzdelanostnú úroveň detí v oblasti vedy. Tvárou tohto vzdelávacieho internetového portálu o chémii je speváčka Zdenka Predná, ktorá si hru nielen zahrá, ale o svojich úspechoch a zisteniach bude informovať i svojich fanúšikov na svojej Facebook stránke.

„Vzdelávací portál CHEMGENERATION.COM je pravidelne navštevovaný študentmi z viac ako 140 krajín. Tieto údaje naznačujú, že mladá generácia nie je voči vede ľahostajná. My len musíme nájsť spôsob, ako získať ich záujem. To je dôvod, prečo ich tento rok vyzývame, aby sa hrali,” povedal Filip Dvořák, Head of Communications & Government Relations, BASF Central Europe. „Počas hry Future City sa mládež môže zoznámiť s pokročilými vedeckými technológiami, ktoré sú základnými kameňmi trvalo udržateľnej budúcnosti.“

Zapoj sa a postav svoje mesto budúcnosti
Online hra Future City je k dispozícii na webovej stránke CHEMGENERATION.COM a na svojej Facebook fan stránke. Úlohou hráčov je postaviť mesto podľa svojej predstavivosti a fantázie o budúcnosti. Počas hry budú mladí ľudia oboznámení s celým procesom urbanizácie, ktorým prechádzajú i všetky rozvojové mestá v reálnom živote. Malé, tiché mesto sa mení na rušné veľkomesto priamo pred ich očami a hráči musia vyriešiť niekoľko úloh, ako napríklad riadenie dodávky zelenej energie, čistenie vody, nakladanie s odpadmi alebo ekologická doprava, všetko za použitia najnovších vedeckých inovácií. Medzitým si mladí ľudia uvedomujú, že ich rozhodnutie vplýva na životné prostredie, a tak si v priebehu hry formujú svoje zodpovedné myslenie.

Mladí ľudia môžu okrem nadobudnutia nových vedomostí vyhrať i zaujímavé ceny. Stačí, ak sa zaregistrujú do hry o ceny, ktorá trvá 6 týždňov, od dnes až do 7. decembra 2012. Počas tohto obdobia je pripravených 5 týždenných cien, ako napríklad vodou poháňané digitálne hodiny alebo solárna nabíjačka telefónu, a na záver hry ten najšťastnejší môže získať trendový tablet.

Chemgeneration News – najfuturistickejšie inovácie na jednom mieste!
Všetky inovácie, ktoré sú predstavené v hre Future City, sú potrebné na vytvorenie trvalo udržateľnej budúcnosti. Aby ich však hráči mohli správne použiť a aby sa dozvedeli viac o ich vedeckom základe, vytvorili sme sekciu nazvanú Chemgeneration News, ktorá obsahuje informácie úzko prepojené s hrou Future City. V týchto bohato ilustrovaných, zaujímavých článkoch môžu čitatelia získať prehľad o vzrušujúcom svete vedy, napríklad, ako sa môže oblečenie čistiť samo, ako solárna strecha áut môže vyrábať energiu a kde umelá inteligencia už bola využitá a kde nájde svoje uplatnenie i v budúcnosti.

Náhľady hry a oficiálna upútavka k hre: http://chemgeneration.com./sk/futurecity.html

O webovej stránke CHEMGENERATION.COM
Náučno-populárna webová stránka CHEMGENERATION.COM vznikla v roku 2011 na základe spolupráce BASF a Slovenskej chemickej spoločnosti. Prostredníctvom pôsobivých vizuálnych prvkov a v zábavnom štýle odhaľuje históriu chémie, jej najväčšie úspechy, ako aj vplyv na prosperitu ľudstva. Primárnym cieľom tejto stránky je zvýšiť záujem mladých ľudí o chémiu a poukázať na jej dôležitú úlohu vo svete s osobitným dôrazom na ochranu životného prostredia a na zachovanie trvalo udržateľného rozvoja v budúcnosti.

O spoločnosti BASF
Spoločnosť BASF – The Chemical Company je globálnym lídrom v oblasti chemického priemyslu. Spoločnosť má veľmi široké produktové portfólio zahŕňajúce chemikálie, plasty, stavebné materiály, poľnohospodárske produkty aj jemnú chémiu. Kombinujeme ekonomický úspech, sociálnu zodpovednosť a ochranu životného prostredia. Spoločnosť je spoľahlivým partnerom pre prakticky všetky priemyslové odvetvia a svojim partnerom ponúka produkty s vysokou pridanou hodnotou a inteligentné systémové riešenia, ktoré im umožňujú dosahovať stále väčšie úspechy. Naše produkty a systémové riešenia prispievajú k šetrnému hospodáreniu so zásobami, zaručujú zdravú výživu a pomáhajú zlepšovať kvalitu ľudského života. Náš prínos je zhrnutý do nášho korporátneho cieľa: Tvoríme chémiu pre trvalo udržateľnú budúcnosť. Spoločnosť BASF vyvíja nové technológie s potenciálom hľadania odpovedí na globálne problémy, ako sú zmeny klímy, potreba vyššej energetickej efektívnosti a vyššej mobility. BASF ku ko
ncu roka 2011 zamestnávala 111 000 ľudí a v roku 2011 vykázala tržby vo výške 73,5 miliárd eur. Akcie spoločnosti BASF sú obchodované na akciových trhoch vo Frankfurte (BAS), Londýne (BFA) a Zürichu (AN). Viac informácií o spoločnosti BASF nájdete na internete na adrese www.basf.com alebo na Social Media Newsroom na stránke newsroom.basf.com.

BASF v Slovenskej republike
Na Slovensku je spoločnosť BASF aktívna už niekoľko desaťročí. Prostredníctvom inteligentných riešení a vysoko kvalitných produktov pomáhame našim zákazníkom byť stále úspešnejšími. Odborníci BASF poskytujú poradenstvo nielen v oblasti spracovania produktov firmy BASF, ale aj na poli bezpečnosti, ochrany životného prostredia a úspor energie. Spoločnosť BASF je kompetentným partnerom všetkých dôležitých odvetví slovenského hospodárstva, ku koncu roka 2011 mala spoločnosť BASF na Slovensku 182 zamestnancov a v roku 2011 dosiahla obrat vo výške 112 miliónov eur. Ďalšie informácie o spoločnosti BASF na Slovensku sú dostupné na stránke www.basf.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

20 rokov AAA AUTO na slovenskom trhu: 300-tisíc predaných áut KOOPERATIVA prináša nájomné bývanie už aj do Bratislavy – sprístupní 102 bytov v komplexe Ovocné sady Trnávka

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.