Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. novembra 2015 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Pozor na úrazy na svahu, vyjdú vás aj na stovky eur

BRATISLAVA 25. novembra – Slováci riešia najviac poistných udalostí z cestovného poistenia súvisiacich s úrazmi pri zimných športoch v susednom Rakúsku a Taliansku. Podľa štatistík asistenčnej spoločnosti Mondial Assistance až 44 % poistných udalostí z cestovného poistenia v zimnom období sa stane v Rakúsku. Druhou krajinou bolo v minulom roku Taliansko (28,74 %) a treťou destináciou, kde Slovákov v minuloročnej zimnej sezóne prekvapila nečakaná nehoda spojená s úrazom bolo Francúzsko (11,94 %).

Môžete byť dlhoroční výborní lyžiari či bežkári, ale zlomiť si nohu či spôsobiť si úraz hlavy môžete aj pri sánkovaní. Opatrnosti nikdy nie je dosť. Slovákov v minuloročnej zimnej sezóne najviac potrápili podľa zistení Mondial Assistance úrazy horných končatín, ktoré sa podieľajú až štvrtinou na všetkých prípadoch. Priemerná čiastka vynaložená na ošetrenie tohto úrazu bola pritom 274 eur. Nasledujú ľahké poranenia kolien, kde priemerné náklady na ošetrenie dosahujú 196 eur a poranenia holennej kosti s nákladmi na ošetrenie 437 eur. Medzi ďalšie najčastejšie úrazy pri lyžovaní, či iných zimných športoch patria povrchové zranenia a pomliaždeniny, poranenia hrudníka, tváre, brucha či vyvrtnutie členka.

„Náklady na ošetrenie týchto zranení bývajú v zahraničí neraz výrazne vyššie, ako doma. Odporúčame preto dovolenkárom, aby si k zimnej výbave pribalili cestovné poistenie, ktoré zahŕňa aj zimné športy. V porovnaní s ďalšími nákladmi na dovolenku je to minimálna čiastka, ktorá môže ušetriť stovky eur. Prípadné náklady spojené s liečbou bude totiž znášať poisťovňa,“ zdôrazňuje hovorkyňa Poštovej poisťovne Anna Jamborová

Najvyššie priemerné náklady pri úrazoch pri zimných športoch eviduje Mondial Assistance vo Švajčiarsku, dosahujú 644 eur. Druhé najdrahšie ošetrenie úrazov je v Rakúsku, vo výške 344 eur. Vo Francúzsku dosahujú priemerné náklady na ošetrenie úrazov pri zimných športoch 248 eur a v Taliansku 199 eur.

Poštová poisťovňa ponúka cestovné poistenie ONLINE, ktoré je určené na krátkodobé cesty do zahraničia. Je určené pre všetkých, ktorí plánujú vycestovať do zahraničia, či už na dovolenku alebo pracovnú cestu. V prípade, že sa plánujú v zahraničí venovať aj rizikovejším športom (ako napr. lyžovanie, snowboarding, skialpinizmus), je potrebné si ch pripoistiť.

Nešťastie nechodí iba po horách

O tom, že nešťastie nechodí iba po horách, svedčia aj štatistiky zo Slovenska. Iba počas decembra minulého roka evidovalo Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR na Slovensku 158 prípadov, kedy musela byť privolaná k poraneným záchranka. Podľa ich štatistík sa toto číslo vzťahuje najmä k úrazom dolných končatín, hlavy a chrbtice.

„Neraz pritom stačí obyčajné pošmyknutie sa na chodníku cestou do práce alebo pri prechádzke so psom. Okrem zvýšenej pozornosti v tomto ročnom období je preto dobré myslieť aj na úrazové poistenie,“ dopĺňa hovorkyňa Poštovej poisťovne Anna Jamborová.

Úrazovým poistením od Poštovej poisťovne získajú klienti celoročnú finančnú ochranu pri nečakanej finančnej záťaži spôsobenej úrazom a následného liečenia. Pri vybavení úrazového poistenia nepotrebuje klient žiadne lekárske potvrdenia o zdravotnom stave. Záujemca si môže vybrať jeden z troch prednastavených balíkov úrazového poistenia – základný, rozšírený a komplexný. Úrazové poistenie od Poštovej poisťovne si klient môže vybaviť jednoducho a je dostupné aj na viac ako 1 500 poštách na celom Slovensku.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Ekologický obal s hravým dizajnom, ktorý prináša dotyk a vôňu prírody. Siahnite po včelobale Vládna špička na ITAPA: Dezinformácie sú verejný nepriateľ číslo 1. Počas koronakrízy nabrali na sile, musíme začať konať

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.