Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. októbra 2016 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Požiar v historickej budove kaštieľa Seniorville Trenčín

TRENČÍN 20. októbra 2016 – Dňa 29. septembra 2016 sa v zariadení sociálnych služieb Seniorville Trenčín uskutočnila prvá záchranná akcia pri hasení simulovaného požiaru.
Taktického cvičenia sa zúčastnili členovia Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne ako i zamestnanci a klienti zariadenia.

Cieľom cvičenia bolo preverenie činnosti príslušníkov HaZZ – vyhľadanie zdroja požiaru termovíznou technikou, lividácia požiaru, evakuácia klientov zariadenia do pripraveného záchranného stanu a pristaveného autobusu HaZZ
a poskytnutie predlekárskej pomoci zraneným osobám.
S iniciatívou uskutočniť požiarne cvičenie prišlo vedenie Seniorville Trenčín, ktoré našlo pochopenie u trenčianskych hasičov a záchranárov.

Ďalším cieľom cvičenia bolo preverenie technického zariadenia kaštieľa – hlásiče požiarneho poplachu, hlásenie požiaru prostredníctvom telefónnej linky, odstavenie prívodu elektrického prúdu, núdzové osvetlenie, uvedenie do činnosti záložného zdroja pri prevádzke výťahu a pod.
Nemenej dôležité bolo preveriť činnosť zamestnancov pri požiari – rozdelenie činnosti pracovníkom a ich zodpovednosť podľa jednotlivých požiarnych únikových zón, rozdelenie klientov pri evekuácii ako i príprava klientov na organizované opustenie kaštieľa . Zamestnanci si v praxi vyskúšali hasenie ručnými hasiacimi prístojmi.

Taktické cvičenie sa zaobišlo bez zranení. Odhalilo situácie, na ktoré si treba dať pozor, ale i miesta v budove, ktorým treba venovať zvýšenú pozornosť.
Z tohto dôvodu malo veľký význam pre všetkých.
Veľká vďaka patrí príslušníkom Okresného riaditeľstva HaZZ Trenčín za ich profesionálny prístup pri spôsobe nasadenia síl a prostriedkov pri likvidácií požiaru ale i zamestancom a klientom sociálnenho zariadenia Senorville Trenčín za ich trpezlivosť a disciplinovanosť pri evakuácií.
Zostáva len veriť, že to nebola len prvá lastovička, ale postupne si túto myšlienku prevezmú i ostatné zariadenia sociálnej starostlivosti a zaradia ju do svojej činnosti, veď ide pritom o záchranu toho najcennejšieho čo máme – nášho života.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Počítačové hry s vyšším poslaním? Okrem programovania dokážu naučiť aj zásady ochrany lesov či tímovej spolupráce Požiar v Prešove: Poisťovňa KOOPERATIVA už vyplatila takmer 30 tisíc eur

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.