Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
87099_memorandum 676x507.jpeg
23. februára 2018 PR správyŠportHokej od PRservis.skSITA Diskusia()

Povedomie o autizme sa zvýši aj prostredníctvom ľadového hokeja

BRATISLAVA 23. februára 2018 – Európska univerzitná hokejová asociácia (EUHA) podpísala memorandum so spolkom Za sklem, ktoré vytvára priestor pre úzku spoluprácu oboch strán smerujúcu k pozitívnej zmene v oblasti povedomia verejnosti o poruchách autistického spektra. Jedným z prvotných krokov, prostredníctvom ktorých sa bude zvyšovať povedomie o spomínanej poruche, je projekt Modrý gól.

„V spoločnosti sú zhruba 2% ľudí, ktorí trpia autizmom, môžeme tak povedať, že najmä ľudia pracujúci s mládežou v oblasti vzdelávania a športu sa s ním každodenne stretávajú. Napriek tomu povedomie o tejto poruche je stále nízke. Našou snahou je ho zvyšovať, aby spoločnosť poznala autizmus, ľudí s autizmom, či ich práva,“ vyslovil na úvod viceprezident EUHA Ľubomír Sekeráš. Aj on bude súčasťou zápasu slovenských a českých hokejových legiend, ktorý sa uskutoční 24. marca 2018 v Uherskom Brode. Práve v rámci tohto hokejového stretnutia by sa malo zaviesť spojenie „modrý gól“, čo je aj názov projektu pre podporu povedomia o autizme. „Modrá je farbou autizmu. Spojeným „modrý gól“ sa bude označovať vždy prvý presný zásah v zápase, o ktorý sa postará domáci tím. Pevne verím, že tento termín začne používať čo najväčší počet komentátorov, novinárov a moderátorov, aby sa fanúšikovia, resp. spoločnosť aj touto cestou dozvedali viac a viac o autizme,“ pokračoval Sekeráš. „Toto slovné spojenie je veľmi jednoduché a chytľavé, preto verím, že bude v športovej terminológii dlhodobo udržateľné a bude pomáhať šíriť osvetu po spustení projektu. Rozhodne ho budeme používať aj my v Európskej univerzitnej hokejovej lige,“ dodal.

Cieľom projektu „Modrý gól“ je zvýšenie obecného povedomia o problematike porúch autistického spektra (PAS), iniciovať lokálny zásah drobných komunít v regiónoch pre spontánne fundraisingové akcie a tiež podporiť konkrétne rodiny s deťmi s PAS a ľudí, ktorí s ním žijú.

K téme

Zastavme sklerózu multiplex skôr ako ona zastaví nás Prvý elektrický kamión poistil Union. Udržateľné riešenia sú súčasťou nášho biznisu, tvrdí holandská poisťovňa

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Hokej

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.