Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. augusta 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Poslucháči Fakulty práva PEVŠ zbierali ceny v Hong Kongu

BRATISLAVA 15. augusta – Študenti druhého a štvrtého ročníka Fakulty práva Paneurópskej vysokej školy (Eva Cibulková, Andrea Kulifajová, Peter Plachý a Michal Záthurecký) získali na prestížnej svetovej súťaži v Hong Kongu prvú cenu za najlepšie vypracované memorandá (žaloby) a najlepší tím v mediácii. V celkovom hodnotení skončili ako najlepší tím z Európy na treťom a štvrtom mieste, keď v súboji o finále tesne podľahli tímu americkej Columbia Law School (New York).

O najlepší tím v medzinárodnej obchodnej arbitráži a následnej mediácii súťažilo celkovo 20 tímov najlepších univerzít z Ázie, Severnej Ameriky, Austrálie a Európy. Súťaž sa každoročne koná na pôde City University of Hong Kong v spolupráci s Čínskou medzinárodnou hospodárskou a obchodnou rozhodcovskou komorou (CIETAC) a Columbia University (New York).

Význam alternatívnych spôsobov riešení sporov, predovšetkým v rámci medzinárodnej arbitráže a mediácie medzi obchodníkmi vo svete významne rastie. Týka sa takmer všetkých foriem medzinárodného obchodu a finančných služieb, pre ktoré je riešenie sporov v obchodnom styku klasickými prostriedkami vnútroštátneho súdneho konania neefektívne, zdĺhavé, finančne nákladné a z pohľadu právnej istoty neúmerne rizikové.

Viaceré medzinárodné organizácie (UNIDROIT) vrátane OSN (UNCITRAL) sa snažia zjednotiť právny základ riešenia sporov prostredníctvom medzinárodnej arbitráže vo svete, vrátane jednotného medzinárodného práva aplikovateľného na obchodné spory. Aj cieľom súťaže v Hong Kongu bolo pomocou simulovaného súdneho sporu medzi dvomi obchodnými partnermi, ktorých spolu s ich advokátmi reprezentujú študenti, rozšíriť význam a používanie týchto pravidiel a pripraviť budúcich právnikov na ich povolanie.

„Význam mediácie v globalizovanej svetovej ekonomike neustále rastie, a preto sme veľmi radi, že naši poslucháči sú v tejto časti obchodného práva mimoriadne úspešní. Zdá sa, že aj vďaka niekoľkoročnej finančnej a personálnej investícii do právnického vzdelávania na Paneurópskej vysokej škole v Bratislave vyrastá na Slovensku nová generácia právnikov schopných na svetovej úrovni riešiť náročné medzinárodné obchodné spory,“ hovorí vedúci Ústavu medzinárodného a európskeho práva JUDr., PhDr. Miroslav Slašťan, PhD.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Orange Podcast roka 2024 predstavuje nové súťažné kategórie, partnerov aj porotu Trnavské rádio predbehlo lídra na trhu. V Trnave je najpočúvanejšie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.