Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. novembra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Poslanec Kríž dal stanovisko mesta na prokuratúru

BRATISLAVA 22. novembra – V tesnej blízkosti tzv. Sovieho lesa v Petržalke má vyrásť betonárka. Magistrát pôvodne vydal k stavbe nesúhlasné stanovisko, lebo je v rozpore s územným plánom. O rok svoj názor zmenil a vydal súhlas na stavbu dočasnú.
„Môže byť betonárka dočasná stavba?“ pýta sa mestský poslanec Oliver Kríž. „Denne tadiaľ prejde 50 nákladných áut, ktoré budú denne voziť betón a cement. Domnieva sa niekto, že to nijakým spôsobom neovplyvní ekosystém Sovieho lesa, ktorý je v tesnej blízkosti? Ja si myslím, že ide o ekologické barbarstvo.“

Takzvaný Soví les je prírodný lužný les, ktorý sa rozprestiera pri Dunaji v Petržalke od Ekonomickej univerzity až k Mostu Apollo. Les je súčasťou územia európskeho významu Bratislavské luhy a žije tam množstvo zvery. Soví les bol v roku 2011 vyhlásený za chránený areál a je v štvrtom pásme ochrany prírody.

Kríž ako mestský poslanec začal konať: „Dňa 21.11.2012 som doručil na Krajskú prokuratúru podnet na prešetrenie daného záväzného stanoviska magistrátu“. Každé súhlasné stanovisko hlavného mesta totiž musí byť v súlade s platným územným plánom. „Argument, že betonárka bude stavbou dočasnou podľa môjho názoru neobstojí. Územný plán hovorí jasne“. uzatvára Kríž. Konečné slovo o osude konfliktnej stavby však bude mať stavebný úrad v Petržalke.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

V čase rýchleho zdražovania a neistoty otvárame ďalšiu pobočku v Bratislave, aby sme pomohli ľuďom v kríze Martin Zaťovič sa bude opätovne uchádzať o post starostu Dúbravky

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.