Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. novembra 2016 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

PORR má stavať úsek diaľnice D3 na Slovensku

Viedeň / Bratislava, 23. novembra 2016 – Stavebné konzorcium, do ktorého patrí aj spoločnosť PORR, bolo vybrané pre výstavbu úseku diaľnice D3 o dĺžke 5,6 km na severe Slovenska. Zákazka sa realizuje v mene Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS a.s.) a trvanie jej realizácie je naplánované na 48 mesiacov. Hodnota zákazky je 239 mil. EUR, spoločnosť PORR vlastní podiel 34%.

„Počas výstavby tohto úseku diaľnice je potrebné technické know-how. S našimi silnými partnermi v spoločnom podniku máme na zhotovenie optimálnu pozíciu. Opäť môžeme preukázať skúsenosti z výstavby veľkých projektov v oblasti dopravnej infraštruktúry. Je to v dokonalom súlade s profilom našej kvalifikácie. Ponuka súčasne potvrdzuje našu dôveru slovenskému trhu,” uviedol Karl-Heinz Strauss, generálny riaditeľ PORR.

Projekt zahŕňa výstavbu vozovky, 19 mostov, niekoľkých oporných múrov a viac ako 11 km protihlukových zábran. Tento úsek diaľnice je súčasťou Paneurópskeho dopravného koridoru a zlepší dopravné spojenie so severným susedom krajiny, Poľskom. Geologické podmienky na danom území si vyžadujú ešte pred začatím výstavby realizáciu odvodňovacích opatrení a výstavbu oporných múrov. Úsek križuje niekoľko hlbokých údolí, ktoré budú preklenuté vhodnými mostnými konštrukciami. Geologické podmienky si budú vyžadovať výstavbu vozovky v jednej oblasti v rôznej výške, s maximálnym horizontálnym oddelením 4 m.
Základné fakty a čísla :
Typ projektu: Výstavba cestnej komunikácie
Rozsah služieb: Výstavba úseku cestnej komunikácie o dĺžke 5,6 km vrátane vozovky, 19 mostov, niekoľkých oporných múrov a viac ako 11 km protihlukových zábran
Objem zákazky: 239 mil. EUR (podiel PORR: 34%)
Klient: NDS a.s. (Národná diaľničná spoločnosť)
Plánované dokon?enie: Po 48 mesiacoch

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

xa

K téme

MDV: Začala sa výstavba diaľnice v Čadci MDVRR: Úsek diaľnice D3 Čadca, Bukov – Svrčinovec sa začne stavať

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.