Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. augusta 2014 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Porovnanie študentských účtov v bankách

BRATISLAVA 27. augusta – Tesne pred začiatkom školského roka sa stredoškolskí aj vysokoškolskí študenti začínajú obzerať, kde si výhodne založiť účet. Banky.sk pripravili prehľad a porovnanie študentských účtov v jednotlivých bankách.

Skoro všetky väčšie banky na Slovensku ponúkajú v rôznych podobách zvýhodnený účet pre študentov alebo mladých ľudí.

Banky zvyčajne ponúkajú študentské účty od 15 do 26 rokov. Takže ho môžu získať aj stredoškoláci, vysokoškoláci, ale aj doktorandi. Finančné domy budú od vás chcieť doklad o štúdiu, ale niektoré viažu zľavnený účet iba na vek.

Banky vám štandardne ponúknu v rámci študentských balíkov zriadenie a vedenie účtu (nie všetky) bez poplatku, neobmedzené platby debetnou kartou, niekoľko alebo všetky výbery z bankomatov bez extra poplatkov či bezplatné zriadenie trvalých príkazov a internetbankingu.

Keďže študenti potrebujú často vyberať z bankomatu nižšiu hotovosť alebo často platia kartou a bežne využívajú internetbanking, Banky.sk sa v rámci porovnania zliav zameriavajú aj na tieto veci.

Kompletný prehľad nájdete na:
http://banky.sk/50517-sk/porovnanie-studentskych-uctov-v-bankach.php

V nasledujúcom článku sa budeme venovať kritériám výberu vhodného účtu pre študentov.

Portál BANKY.sk vznikol v roku 1998. Denne prináša aktuálne správy z bankového diania doma i v zahraničí. Okrem správ pravidelne ponúka exkluzívne rozhovory s top manažérmi bánk na Slovensku. Uľahčuje čitateľom orientáciu v bankových produktoch a pomáha im pri správnom výbere. Súčasťou portálu je aj odborné poradenstvo na aktuálne témy, kde sa čitatelia môžu dozvedieť viac o riešení svojich praktických otázok z oblasti bankových služieb. Okrem iného tam nájdete aj aktuálne kurzové lístky a finančné kalkulačky.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Kto vám preplatí škody na aute po silnej búrke? Prečo je najväčším filtrom CO₂ na Slovensku les?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.