Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. januára 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Poradenský deň pre cudzincov – 4 úrady na jednom mieste

BRATISLAVA 23. januára – Migračné informačné centrum IOM organizuje 24. januára 2013 od 12.00 do 17.00 hod. vo svojich priestoroch na Grösslingovej 4 v Bratislave ďalší deň špecializovaného poradenstva pre cudzincov z krajín mimo EÚ, tzv. One Stop Shop.

„Cudzinci, ktorí žijú, pracujú alebo podnikajú na Slovensku, môžu využiť jedinečnú príležitosť a počas One Stop Shop získať na jednom mieste komplexné poradenstvo priamo od odborníkov z viacerých inštitúcií. Na otázky napríklad o pobyte, zamestnávaní či podnikaní na Slovensku budú odpovedať pracovníci oddelenia cudzineckej polície, úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, živnostenského úradu a konzultanti našej organizácie,“ vysvetlila Zuzana Vatráľová, vedúca Úradu IOM Medzinárodnej organizácie pre migráciu v Bratislave, ktorý prevádzkuje Migračné informačné centrum (MIC) od roku 2006.

Model tzv. One Stop Shop centier – jednotných kontaktných miest pre cudzincov bol prvýkrát využitý v Portugalsku po osvedčenej skúsenosti s centrami pre portugalských občanov, v ktorých si mohli na jednom mieste vybaviť občiansku agendu. Príklady európskych one-stop-shop center inšpirovali MIC, ktoré sa podľa nich rozhodlo uskutočniť na Slovensku niekoľko poradenských dní. V roku 2012 uskutočnilo MIC tri dni špecializovaného poradenstva v Bratislave a Košiciach. Služby konzultantov a odborníkov využili počas nich cudzinci z Egypta, Indie, Kolumbie, Nikaraguy, Sýrie, Ukrajiny, USA a ďalších krajín.

MIC plánuje v tomto roku uskutočniť ďalšie dva poradenské dni One Stop Shop v Bratislave a Košiciach. Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z Európskeho fondu pre integráciu štátnych príslušníkov tretích krajín. Solidarita pri riadení migračných tokov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Potreba podporovanej integrácie utečencov pred vojnou na Ukrajine narastá Situácia praje mladým ľuďom – uplatnenie nájdu vo viacerých odboroch

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.