Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. decembra 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Pomoc hutníkov vrcholí v čase Vianoc

BRATISLAVA 4. decembra – Spolu s rozsvietením vianočnej výzdoby na Hlavnej ulici v Košiciach otvorí dnes U. S. Steel Košice charitatívny stánok, v ktorom od 5. do 22. decembra dáva príležitosť osemnástim neziskovým organizáciám prezentovať svoju činnosť širokej verejnosti. Každý deň má v stánku priestor iná nezisková organizácia a výťažok z verejnej zbierky ide na jej ďalší rozvoj. Chod stánku zabezpečujú dobrovoľníci z radov zamestnancov a študentov, ktorých firma podporuje v štúdiu na vysokej škole či univerzite. Svoje aktivity a služby obyvateľom a návštevníkom Košíc predstavia detské domovy, občianske združenia pre hendikepované deti a dospelých, zdravotnícke aj vzdelávacie zariadenia i jediný košický útulok pre zvieratá. Hneď v prvý deň, 5. decembra, bude možné prispieť na kúpu digitálneho mamografu pre nemocnicu v Šaci, ktorý zvýši dostupnosť diagnostického vyšetrenia pre ženy v Košiciach a umožní tak skôr diagnostikovať onkologické ochorenie.

Do finančnej zbierky pre toto zdravotnícke zariadenie sa v predvianočnom čase zapojili aj košickí hutníci. Výťažok z ich zbierky sa strojnásobí, keďže rovnakou sumou, akou prispeli zamestnanci, prispejú i samotná firma a Nadácia U. S. Steel Košice. Osobitným projektom sa rozhodla podporiť zbierku manželka prezidenta košických železiarní Mary Rintoul – zorganizovala vydanie kuchárskej knihy, do ktorej svojimi receptami prispeli slovenskí i americkí zamestnanci firmy. Výťažok z predaja dvojjazyčnej knižky, ktorá spája kultúry a môže poslúžiť aj ako zaujímavý vianočný darček, tak pomôže zlepšiť zdravotnú starostlivosť v regióne. V minulých rokoch vyzbierali hutníci v predvianočnom čase tisíce eur na mobilné resuscitačné lôžko pre Detskú nemocnicu Košice či na kúpu špeciálnych prístrojov pre Univerzitnú nemocnicu L. Pasteura v Košiciach, Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb v Košiciach a ďalšie zdravotnícke zariadenia.

Okrem finančnej zbierky však pomáhajú hutníci aj ďalším spôsobom – už siedmy rok plnia želania detí prostredníctvom projektu Stromčeky prianí. Zamestnanci si berú zo stromčekov kartičky so želaniami detí a kupujú pre ne vysnívané hračky, kozmetiku, športové či školské potreby. K želaniam detí z detských domovov pribudli tento rok priania detí z rodín hutníkov, ktorých postihla rodinná tragédia či už z dôvodu dlhodobej choroby alebo tej najťažšej straty. V minulých rokoch pomohli hutníci plniť sny aj hendikepovaným deťom a deťom zo sociálne strádajúcich rodín v Košiciach.

Deti z Detského domova sv. Klementa Hofbauera v Podolínci a Detského domova na Uralskej ulici v Košiciach pripravili pre zamestnancov ako poďakovanie za trvalý záujem a pomoc vianočný program Z lásky k vám. Vianočná benefícia hutníkov vyvrcholí charitatívnym koncertom 7. decembra v Štátnom divadle v Košiciach, kde bude zverejnená aj finálna výška podpory pre digitálny mamograf, detské domovy i rodiny v sociálnej núdzi.

„Napriek turbulentnej dobe zostávame v našom vnútri cítiacimi ľuďmi, ktorým osud druhých nie je ľahostajný. Ďakujem všetkým zamestnancom, ktorí sa počas celého roka zapájali do filantropických aktivít a otvorili srdcia pre druhých aj v čase Vianoc,“ povedal na margo dobročinnosti hutníkov David J. Rintoul, prezident U. S. Steel Košice.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Detektívka à la Agatha Christie – Vražda v sídle Wedgefield Rozprávkové prázdniny klopú na dvere

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.