Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. septembra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Pomáhame deťom vrátiť sa do bezpečia

BRATISLAVA 3. septembra – Každoročne sa na Slovensku stratí niekoľko stoviek detí. Ich vypátranie je často krát náročnou a dlhodobou záležitosťou. Preto sa spoločnosť Tesco Stores SR, a.s. rozhodla 30. augusta, pri príležitosti Medzinárodného dňa nezvestných osôb, posunúť projekt Hľadané deti do ďalšej fázy spustením špeciálnej sekcie internetovej stránky www.itesco.sk, ktorá bude venovaná len tejto problematike.

„Projektom Hľadané deti chceme pomáhať hlavne rodinám nezvestných detí a ponúknuť im podporu, ktorú tak veľmi potrebujú. Vedieť, že do hľadania dieťaťa sa zapája okrem polície aj široká verejnosť, je pre rodiča tá najväčšia pomoc, akú mu v tom čase vieme poskytnúť.“ povedala Zuzana Lošáková, manažérka komunikácie, Tesco Stores SR, a.s.

Projekt Hľadané deti vznikol v spolupráci s Policajným zborom SR a Linkou detskej istoty pri SV UNICEF v roku 2006, kedy sa vo všetkých prevádzkach Tesco nainštalovali tabule s priestorom pre umiestnenie šiestich fotografií a popisu nezvestných detí a mladistvých. Tabule môžete nájsť vždy pri vchode do prevádzky, kde k nim má prístup každý zákazník.

V minulom roku bolo polícii nahlásených 661 prípadov nezvestných detí do 15 rokov a až 1 474 prípadov nezvestných mladistvých vo veku od 15 do 18 rokov. Veľkým pozitívom je, že ku koncu minulého roka bolo nájdených až 2 079 detí, čo predstavuje 97% z celkového počtu hľadaných detí a mladých ľudí. Spoločnosť Tesco Stores SR prispela k ich hľadaniu zverejnením niekoľkých stoviek fotografií vo vyše sto prevádzkach, keďže obchody Tesco navštívi každý týždeň po celom Slovensku až 2,2 milióna zákazníkov.

Pri príležitosti Medzinárodného dňa nezvestných osôb sme sa rozhodli projekt Hľadané deti posunúť dopredu a vytvoriť tak špeciálnu sekciu internetovej stránky www.itesco.sk, ktorá bude venovaná len tejto problematike. Na tejto stránke nájdete informácie ako o samotnom projekte, tak aj pravidelne aktualizované fotografie a popis momentálne hľadaných detí a bližší popis bezplatnej linky 116 000, ktorá 24 hodín denne poskytuje odbornú psychologickú, právnu a administratívnu pomoc v prípade nezvestnosti dieťaťa. V prípade, ak niekedy uvidíte v meste, na ulici, alebo kdekoľvek inde dieťa, ktoré je hľadané, neváhajte a kontaktujte Políciu SR alebo bezplatnú linku 116 000.

Viac informácii o projekte nájdete tu.

Spoločnosť Tesco Stores SR, a. s., člen Zväzu obchodu a cestovného ruchu SR, vstúpila na slovenský trh v roku 1996 a v súčasnosti prevádzkuje 126 obchodov, z toho 5 obchodných domov, 24 expresov, 60 hypermarketov, z toho 8 Extra, 37 supermarketov a 17 čerpacích staníc. Prevádzkuje tiež dve distribučné centrá na potraviny v Beckove a v Prešove a štyri obchodné centrá Galéria v Bratislave-Lamači, Trnave, Nitre a Dunajskej Strede, v ktorých je vyše 150 obchodov so zameraním najmä na módu, obuv, doplnky, ako aj široké spektrum služieb vrátane občerstvenia a možností zábavy. So svojimi vyše 9 700 zamestnancami patrí spoločnosť Tesco k najväčším súkromným zamestnávateľom na Slovensku. Základom filozofie spoločnosti Tesco je poskytnúť zákazníkovi najvyššiu kvalitu za najlepšiu cenu a stať sa obchodom pre všetkých.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Digitalizácia na Slovensku: firmy robia len prvý krok, chýba im ďalší rozvoj Pomôžte zlepšiť život na Slovensku, Tesco podporí až 231 lokálnych projektov sumou 170-tisíc eur

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.