Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. marca 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Poisťovňa Slovenskej sporiteľne získala ocenenie za charitu

BRATISLAVA 24. marca – Do spolupráce s Občianskym združením Brána do života sa zapája väčšina zamestnancov Poisťovne Slovenskej sporiteľne. Cenu získala v konkurencii 50 spoločností z 25 krajín.

Generálny riaditeľ Poisťovne Slovenskej sporiteľne (PSLSP), člena skupiny Vienna Insurance Group (VIG), Ing. Martin Kaňa prevzal minulý štvrtok (19.3.) z rúk Dkmf. Hansa Raumaufa, predsedu dozornej rady Poisťovne Slovenskej sporiteľne, a. s. VIG, prestížne ocenenie Günter Geyer Award za spoločenskú zodpovednosť 2014, o ktoré každý rok súperí 50 spoločností VIG z 25 krajín sveta. Súčasťou ocenenia je aj šek na 50 000 , ktoré výherca venuje na ďalší rozvoj doterajších filantropických aktivít.

Hlavným dôvodom ocenenia bolo podľa Dkmf. Hansa Raumaufa „výnimočné zapojenie väčšiny zamestnancov poisťovne do systémových aktivít v prospech znevýhodnených komunít.“

PSLSP a jej zamestnanci už viac ako 3 roky spolupracujú spolu s Nadáciou Pontis a OZ Brána do života, ktoré poskytuje „núdzové“ služby v Krízovom centre pre obete domáceho násilia, v neštátnom Detskom domove a v Krízovom centre pre mladých dospelých DOM. Vďaka dobročinným aktivitám pre OZ Brána do života získala PSLSP najprestížnejšie slovenské ocenenie za podporu firemného dobrovoľníctva Via Bona Slovakia 2013.

Ing. Martin Kaňa, generálny riaditeľ PSLSP: „Som rád, že myšlienka pomáhať našla u nás tak veľkú odozvu. Na jar úspešne ukončíme 3. kolo finančného vzdelávania pre mladých ľudí, ktorí vyšli z detských domovov a zároveň si už tretí rok s deťmi z krízového centra spríjemňujeme život spoločnými aktivitami ako sú bubnovačky, besiedky či výlety. Sú to obojstranne príjemne strávené chvíle. Bol by som veľmi rád, keby sa nám podarilo inšpirovať aj ďalších, aby urobili niečo spontánne a užitočné pre ľudí, s ktorými sa dnes možno nepoznajú, no ktorí ich pomoc potrebujú a úprimne ocenia.“

Mgr. Daniela Gáliková, riaditeľka OZ Brána do života dodáva: „Obojstranná dôvera s ľuďmi v krízovom centre sa nevybuduje ľahko. Je to vždy o úprimnom záujme a dlhodobej spolupráci. Som veľmi rada, že zamestnanci Poisťovne Slovenskej sporiteľne sa na túto cestu dali a že ich to baví už tri roky.“

PSLSP okrem iného poskytla OZ Brána do života aj grant na vybudovanie športového ihriska a jej zamestnanci sa zapájajú do dobrovoľníckych aktivít počas podujatia Naše Mesto (www.nasemesto.sk), pravidelne darúvajú krv a aktuálne organizujú zbierku potravín a inej potrebnej pomoci pre konfliktom sužované oblasti na Ukrajine.

„Spolupráca s Poisťovňou Slovenskej sporiteľne je pre nás ukážkovým príkladom, ako môžu komerčné spoločnosti a najmä ich ľudia meniť svet konkrétnych znevýhodnených ľudí trvalo k lepšiemu. Spoluprácu s Poisťovňou si vážime a veľmi oceňujeme ochotu zamestnancov venovať svoj čas tým, ktorí to potrebujú, povzbudiť ich v ťažkej životnej situácii či odovzdať im svoje skúsenosti a know how, aby sa v živote vedeli dobre rozhodnúť,“ uzatvára Ing. Monika Smolová, programová riaditeľka z Nadácie Pontis.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Poistná udalosť v zahraničí. Čo všetko by ste mali mať pred cestou v poriadku? Urgentné príjmy hlásia nárast vážnych zranení detí na trampolíne – z takýchto úrazov môžu vzniknúť trvalé následky

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.