Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. mája 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Poistka môže riešiť aj stratu dokladov

BRATISLAVA 5. mája – Poistenie domácnosti neslúži len na kompenzáciu nákladov za novú maľovku po tom, čo vás vytopili susedia. Môže byť užitočnejšie viac ako len na náhradu škody, ktorú spôsobili zlodeji alebo skrat elektromotora vo vašich domácich spotrebičoch. Vďaka poisteniu domácnosti môžete mať krytú stratu, odcudzenie či zničenie dokladov. Ak sa vám takéto niečo prihodí, overte si, čo ponúka vaša poisťovňa a nezabudnite takúto poistnú udalosť nahlásiť.

„Ak má v poisťovni Aegon klient uzatvorené poistenie DOM KOMPLET pre nehnuteľnosť aj domácnosť, k poisteniu domácnosti bezplatne poistíme aj jeho doklady,“ hovorí obchodný riaditeľ poisťovne Aegon na Slovensku Branislav Buštík.

Poistenie domácnosti je teraz navyše možné uzavrieť priamo z pohodlia domova prostredníctvom jednoduchého online formulára na stránke www.aegondirect.sk.

V prípade straty, odcudzenia či poškodenia dokladov Aegon raz do roka uhradí náklady spojené s ich opätovným vyhotovením až do výšky 40 eur. Poistenie sa vzťahuje na vydanie občianskeho preukazu, cestovného pasu a vodičského preukazu.

Stratu či krádež dokladov je potrebné čo najskôr nahlásiť na najbližšom oddelení Policajného zboru SR. Skorým nahlásením predídete ich zneužitiu. Zástupca Policajného zboru spolu s vami spíše zápisnicu s potvrdením o strate, resp. krádeži dokladov. Následne je potrebné požiadať o ich nové vyhotovenie. Spolu so žiadosťou predložíte potvrdenie o ich strate. Za vydanie nových dokladov zaplatíte príslušný poplatok. Poisťovňa vám uhradí náklady do výšky 40 eur formou finančného prevodu na váš účet alebo poštovou poukážkou. K uplatneniu poistného plnenia je potrebné predložiť fotokópiu dokladu o strate či krádeži a kópiu žiadosti o ich opätovné vydanie.

Príklady správnych poplatkov, ktoré vám Aegon preplatí pri strate, odcudzení alebo poškodení dokladov:

• podanie žiadosti o vydanie občianskeho preukazu ako náhrady za zničený, stratený alebo odcudzený občiansky preukaz 16,50 eura
• podanie žiadosti o vydanie občianskeho preukazu ako náhrady za zničený, stratený alebo odcudzený občiansky preukaz, opakovane v priebehu dvoch po sebe nasledujúcich rokoch 33 eur

Občan starší ako 16 rokov zaplatí za vydanie cestovného pasu do 30 dní 33 eur. Pri prvej strate, odcudzení alebo poškodení cestovného pasu v dobe jeho platnosti sa vyberie dvojnásobok príslušnej sadzby.

• vydanie vodičského preukazu – náhrada za zničený, stratený alebo odcudzený (do 30 dní) 6,50 eura

Zdroj výšky správnych poplatkov: Ministerstvo vnútra SR

O koncerne Aegon:
Aegon Slovensko patrí do koncernu Aegon, jednej z najväčších finančných skupín na svete, ktorá pôsobí v oblasti poisťovníctva. Koncern Aegon má vyše 160 ročnú tradíciu, zamestnáva takmer 27 tisíc pracovníkov, stará sa o milióny klientov vo viac ako 25 krajinách v Amerike, v Európe a v Ázii.
Na Slovensko vstúpila značka Aegon v roku 2003. V súčasnosti sa stará o finančnú budúcnosť viac ako 250 tisíc klientov v životnom poistení a starobnom dôchodkovom sporení. Tisícom ďalších klientov sa stala spoľahlivým partnerom v poistení ich bývania. Pod značkou Aegon pôsobia na slovenskom trhu štyri spoločnosti – AEGON Životná poisťovňa, a. s., AEGON, d. s. s., a. s., AEGON partner, s. r. o. a AEGON Hungary Composite Insurance Closed Company Limited by Shares, pobočka poisťovne z iného členského štátu.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Zahoďte starosti s prenájmom: Rentodo a Národná asociácia realitných kancelárií Slovenska (NARKS) prinášajú revolúciu na slovenský trh Poisťujete nehnuteľnosť? Pýtajte sa na riziká a zmluvu pravidelne aktualizujte

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.