Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. júla 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Podľa Bratislavčanov potrebuje obnovu najmä Kamenné námestie

BRATISLAVA 12. júla – Podľa vačšiny Bratislavčanov si námestia v mestskej časti Staré mesto vyžadujú obnovu a opravu, aby spĺňali štandardy európskej metropoly. Obyvateľom mesta prekáža predovšetkým celkový vzhľad a stav námestí, chýbajú im oddychové zóny a zeleň. Najhoršie je na tom Kamenné námestie, ktoré podľa nich potrebuje súrne investície na revitalizáciu. Tejto lokalite v historickej časti mesta podľa Bratislavčanov najviac chýba zeleň a miesta na zastavenie a oddych. Ďalej im prekážajú špinavé budovy a komunikácie v zlom technickom stave a veľa bezdomovcov. Vyplýva to z prieskumu, ktorý spoločnosť GfK Slovakia realizovala v marci 2012 na vzorke 1000 obyvateľov Bratislavy pre spoločnosť Lordship Real Estate.

Bratislavčania by chceli krajšie a zelenšie námestia v Starom meste, cez ktoré každý deň prechádzajú nielen obyvatelia mesta, ale aj návštevníci a turisti. Myslia si, že mesto by malo začať iniciovať revitalizáciu týchto lokalít. Miestom, ktorá si najviac zasluhuje úpravu vzhľadu, je Kamenné námestie. V prieskume ho spontánne spomenula až tretina Bratislavčanov. Za ním nasleduje Šafárikové námestie, ktoré spomenulo 19 % Bratislavčanov a Námestie SNP (18 %). Súčasný stav týchto lokalít dlhodobo nezodpovedá predstavám a potrebám obyvateľov Bratislavy.

Takmer 70 % obyvateľov Starého mesta a 65 % obyvateľov iných častí Bratislavy je nespokojných so súčasnou podobou Kamenného námestia. Iba vyše desatina obyvateľov Bratislavy považuje súčasný stav Kamenného námestia za vyhovujúci a nemenili by na ňom nič. Hlavnými dôvodmi nespokojnosti sú chýbajúca zeleň, vzhľad a technický stav budov a komunikácií, špina, rozbité chodníky, stánky, všadeprítomní bezdomovci a hrozba kriminality. „Žiadaná zmena by mala spočívať v zmodernizovaní lokality a jej prispôsobenie potrebám dnešnej doby a úrovni života v hlavom meste. Ľudia cez Kamenné námestie zväčša len prechádzajú, avšak chceli by sa tam aj zastaviť a tráviť tam viac času,“ hovorí Rastislav Kočan, vedúci oddelenia Financial Services & Digital Technology v spoločnosti GfK Slovakia.

Prevažná väčšina obyvateľov Starého mesta (95 %) a obyvateľov ostatných častí Bratislavy (96 %) očakáva, že magistrát mestskej časti Staré mesto bude viac aktívnejší a bude iniciovať snahy o revitalizáciu Kamenného námestia. V rámci hľadania finančných prostredkov by väčšine obyvateľov Starého mesta (78 %) a obyvateľom ostatných častí Bratislavy (74 %) nevadilo, ak by sa do rekonštrukcie Kamenného námestia zapojil investor zo súkromného sektora.

O prieskume
Prieskum bol realizovaný v marci 2012 na vzorke 1000 obyvateľov Bratislavy (z čoho 500 respondentov boli obyvatelia Starého mesta, 500 obyvatelia ostatných častí Bratislavy). Cieľom prieskumu bolo zistiť postoj obyvateľov Bratislavy k súčasnému stavu námestí v Bratislave a pomenovať dôvody nespokojnosti. Zadávateľom prieskumu bola spoločnosť Lordship Real

Skupina GfK v SR
GfK Slovakia je lídrom v oblasti prieskumu trhu a marketingového poradenstva na Slovensku. Svojim klientom už vyše 20 rokov poskytuje prvotriedne služby a analýzy s vysokou pridanou hodnotou. Pre viac informácií navštívte www.gfk.sk.

O GfK
GfK je jednou z najväčších prieskumných spoločností na svete. Pracuje pre ňu 11 000 expertov, ktorí sa deň čo deň snažia objavovať nové hĺbkové pohľady na spôsob, akým ľudia žijú, myslia a nakupujú vo viac než 100 krajinách sveta. GfK sa sústavne venuje inovácii a používa najnovšie a najinteligentnejšie technológie a metódy, aby umožnila svojim klientom zreteľne pochopiť tých najdôležitejších ľudí na svete: ich vlastných zákazníkov. V roku 2011 tržby spoločnosti GfK dosiahli 1,37 miliardy EUR. Pre podrobnejšie informácie prosím navštívte náš web www.gfk.com alebo nás sledujte na Twitteri: www.twitter.com/gfk_group

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Bývanie je základ. Vďaka Nadácii DEDO a filantropickému programu BILLA nájdu ľudia v núdzi stabilný domov Tárajko a Popletajka majú nový klip. Predstavujú v ňom tento slovenský región

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.