Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. marca 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Počet odberných miest vzrástol, štandardy kvality sú vysoké

BRATISLAVA 14. marca – Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť a.s. (StVPS, a.s.) zabezpečovala v roku 2012 dodávku pitnej vody pre 129 810 odberných miest v jej pôsobnosti. Počet odberných miest vzrástol oproti roku 2011 o 1540 a bolo uzavretých 560 nových zmlúv na odber vody. Podiel odberných miest s preukázaným nedodržaním štandardu kvality vody k celkovému počtu tvoril len 6,94%.

V rámci vyhodnotenia štandardu kvality odvádzania vody za rok 2012 neboli v rámci 40 183 odberných miest zaznamenané žiadne podnety na porušenie technických parametrov. Oproti predchádzajúcemu roku vzrástol počet odberných miest verejnej kanalizácie o 546 a bolo uzavretých 395 nových zmlúv na odvádzanie odpadovej vody.

V priebehu mesiacov január až december 2012 bola akreditovanými laboratóriami StVPS, a.s. priebežne sledovaná kvalita vody vo viac ako 600 vodných zdrojoch, v 546 vodojemoch, v takmer 4200 km sietí a na spotrebiskách, v ukazovateľoch mikrobiologických a fyzikálno – chemických. Bolo odobratých 11459 vzoriek a vykonaných 129 043 analýz.

Platná vyhláška definuje štandardy kvality dodávky pitnej vody verejným vodovodom a štandardy kvality odvádzania odpadovej vody verejnou kanalizáciou, v ktorej okrem dodržania požadovanej kvality vody z hľadiska chemicko-fyzikálnych a mikrobiologických určuje lehoty na odstránenie príčin nedostatočného množstva vody alebo nedostatočného pretlaku v rozvodnej sieti. Taktiež určuje lehoty na odstránenie príčin nedostatočného odvádzania vody alebo napríklad nedostatočného pretlaku alebo podtlaku v kanalizačnej sieti a úroveň poskytovaných služieb spojených s dodávkou pitnej vody a odvádzaním odpadových vôd. Vyhláškou požadovaná úroveň dodržania štandardov kvality je najmenej 86%. Nami dodržaná úroveň dosiahla viac ako 97 % pre dodávku vody a 99% pre odvádzanie odpadovej vody.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Čo všetko vám (ne)kryje Európsky preukaz zdravotného poistenia? Pred dovolenkou je vhodné zvážiť cestovné poistenie Leto v neónových farbách. Ako vyzerá unikátna torta inšpirovaná bezdymovou limitkou?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.