Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. decembra 2012 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Pobočka BKS Bank začala s retailom, neskôr plánuje poistenie

BRATISLAVA 13. decembra – Pobočka rakúskej banky BKS Bank, ktorá doteraz na slovenskom trhu ponúkala klientom služby výhradne pre korporátny segment, začala ponúkať účty, úvery a sporiace produkty aj pre retailových klientov. Banka tým robí ďalší krok v expanzii na slovenskom bankovom trhu. Ako ďalej povedal vedúci BKS Bank na Slovensku Peter Malo, ide o retail zameraný na privátnych klientov, malých a stredných podnikateľov. Cieľovou skupinou je podľa neho stredná vrstva.

Prvé retailové produkty a služby začala pobočka ponúkať ešte v septembri svojim klientom, ktorí si portfólio mohli vyskúšať. S komerčnou ponukou začala v decembri. Zatiaľ sa banka orientuje na existujúcu klientelu, avšak má ambície získať aj nových klientov. Platobné karty zatiaľ banka nemá v ponuke, nie je to pre ňu primárna oblasť. Do budúcna by nad ich zavedením uvažovala, ak by zo strany klientov bol mimoriadny záujem. Podľa členky predstavenstva koncernu BKS Bank Herty Stockbauer platobné karty zatiaľ banka nepovažuje za nutné. V Chorvátsku ich síce ponúkajú, avšak ide skôr o doplnkový biznis.

V ďalšom kroku v rámci expanzie BKS Bank zavedie na slovenský trh poistné produkty, konkrétne životné poistenie, poistenie nehnuteľnosti, ktorá je financovaná a poistenie schopnosti splácať úver. V strednodobom horizonte vyskúša zavedenie obchodu s cennými papiermi. V krátkodobom horizonte zatiaľ banka neuvažuje nad rozširovaním pobočkovej siete po Slovensku. Do budúcna to nevylúčila, avšak v súčasnosti sa chce sústrediť skôr na poradenský servis než na prepážky. Ku koncu septembra vygenerovala pobočka v bežnom roku nové úvery v objeme 29 mil. eur a celkovo tak disponovala úvermi za 39,8 mil. eur.

BKS Bank AG, pobočka zahraničnej banky v SR, bola do obchodného registra zapísaná 1. novembra 2010. Po úspešnej skúšobnej prevádzke od januára 2011 začala banka v marci poskytovať služby pre firemnú klientelu. Svoje zastúpenie otvorila na Slovensku ešte koncom júna 2007, pretože ako partner pri cezhraničných finančných operáciách týkajúcich sa Slovenska chcela rozširovať svoju obchodnú činnosť za hranice Rakúska. V októbri 2007 zástupcovia BKS informovali, že sa banka stala 100-percentným vlastníkom slovenskej spoločnosti Kofis Leasing, ktorá sa premenovala na BKS-Leasing.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Philip Morris je na Slovensku Top zamestnávateľ Spoločnosť Mary Kay Česká a Slovenská republika oznámila expanziu do Maďarska

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.