Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. júna 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Piková dáma: pokušenie, vášeň, hazard a šialenstvo v SND

BRATISLAVA 11. júna – Opera Piotra Iľjiča Čajkovského Piková dáma, napísaná na motívy rovnomennej novely Alexandra Puškina, sa zaoberá témou deštruktívnych následkov hazardu. Túžba po nezvyčajnom tajomstve spôsobí hlbokú posadnutosť, končiacu sa šialenstvom a smrťou nielen hlavného hrdinu Hermanna, ale aj jeho lásky, nepoškvrnenej grófkinej vnučky

Príbeh dobrodruha, ktorý je kvôli tajomstvu troch zázračných kariet schopný obetovať všetky ušľachtilé hodnoty, otvára divákovi dvere do sveta deštrukčnej vášne gamblera, ničiacej všetky hodnoty morálky. Dielo, ktoré si medzi fanúšikmi Opery Slovenského národného divadla počas krátkeho času získalo svoje nenahraditeľné miesto, máte možnosť vidieť poslednýkrát v tejto sezóne už v piatok 12. júna 2015.

„Myslím, že táto opera má čo povedať aj dnešnému divákovi. Rieši problém hazardného hráča, ktorý je ochotný pre vášeň ku kartám a k hre obetovať lásku, možno životnú lásku, ktorá nakoniec prinesie jemu aj jeho milovanej tragédiu. Tento titul napriek dramatickej dejovej línii prináša divákovi veľký hudobný zážitok z krásnych árií, z duet, z veľmi emotívnej, silnej hudby a v neposlednom rade zo silnej réžie a z krásnej scény,“ nazerá na problematiku inscenácie predstaviteľ Hermanna tenor Miroslav Dvorský.

Pod dirigentskou taktovkou významného slovenského dirigenta Pavla Tužinského a v réžii popredného slovenského operného režiséra Mariána Chudovského vznikla pôsobivá a moderná operná inscenácia, ktorá svojím odkazom a aktuálnosťou osloví každého diváka.

Pozývame vás na klenot ruskej opernej literatúry, operu Piková dáma, v ktorej sa vám už tento piatok predstavia kmeňoví sólisti našej prvej scény a hostia ako Miroslav Dvorský, litovská sopranistka Liene Kinča, Daniel Čapkovič, Magdaléna Blahušiaková, Terézia Kružliaková a ďalší.

V novej budove Slovenského národného divadla v piatok 12. júna o 19.00 hod.

Vstupenky si môžete kúpiť on-line na stránke www.snd.sk alebo v našich pokladniciach. Pokiaľ uprednostňujete rezerváciu, je vám k dispozícii telefónne číslo +421 2 204 72 289 alebo e-mail rezervacie@snd.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

14 ocenení pre Operu SND v Ankete opernej kritiky SND a Fun rádio približujú operný svet mladým

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.