Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. apríla 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

PEVŠ v apríli – DOD, Fico, kozmické právo i Venezuela

BRATISLAVA 11. apríla – Najbližšie dva týždne budú na Paneurópskej vysokej škole v znamení významných návštev a prednášajúcich. Už v sobotu (13.4.) privíta PEVŠ záujemcov o štúdium na aprílovom Dni otvorených dverí. Premiér R. Fico vystúpi na FP PEVŠ v pondelok (15.4.), cez workshop so šéfredaktorom časopisu Profit P. Hlubinom, reportérom Trendu P. Sibylom a T. Heribanovou (16.4.), prednášku špecialistu na kozmické právo prof. S. Freelanda (18.4.) až po návštevu veľvyslanca Venezuely pre SR, Rakúsko a Chorvátsko a venezuelského profesora sociológie J. Biardeaua (22.4.).

DOD
V sobotu (13. apríla 2013) v čase od 9:00 do 13:00 hod. sa uskutoční Deň otvorených dverí. Maturanti tak budú mať možnosť nahliadnuť do priestorov na Fakultách ekonómie a podnikania, masmédií, psychológie a informatiky na Tematínskej ulici a v Mediálnom centre PEVŠ na Nevädzovej ulici a získať informácie, ktoré sa im môžu zísť pri výbere vysokej školy. Taktiež môžu konfrontovať svoje predstavy s realitou študentského života na PEVŠ prostredníctvom rozhovorov s jej aktuálnymi poslucháčmi a pedagógmi.

Fico o ľudských právach a ústave
Posledné dve návštevy Paneurópskej vysokej školy premiér musel na poslednú chvíľu kvôli pracovnej vyťaženosti zrušiť, tentoraz by sa mal venovať nadčasovej, ale vždy aktuálnej téme ľudských práv a Ústavy SR. V pondelok (15.4.) o 11.00 hod vystúpi na pôde Fakulty práva PEVŠ a okrem prednášky bude tiež diskutovať so študentmi.

Workshop „Sú už médiá zbytočné?“
(Nielen) študentov Fakulty masmédií čaká v utorok (16.4.) veľmi zaujímavý workshop a diskusia na tému „Sú už médiá zbytočné“? so šéfredaktorom časopisu Profit P. Hlubinom, reportérom týždenníka Trend P. Sibylom a spisovateľkou a moderátorkou T. Heribanovou.

Prof. Freeland o kozmickom práve
Komerčné lety do vesmíru, možnosť kúpiť si svoju vlastnú hviezdu, či planétku, skok Felixa Baumgartnera z rekordnej výšky. Aj to sú sprievodné javy prudkého vývoja prieskumu kozmu. Spolu s tým vznikla i nová oblasť práva – kozmické právo. Práve o nej bude prednášať popredný svetový špecialista prof. Steven Freeland z Austrálie. Prednáška a diskusia sa uskutoční vo štvrtok (18.4.) o 14.00 v Aule Odeon na Fakulte práva PEVŠ na Tomášikovej ul.

Integrácia Južnej Ameriky a úloha Venezuely
Venezuelský prezident H. Chávez sa snažil o integráciu a hlbšiu spoluprácu krajín Latinskej Ameriky. Čo sa bude diať po jeho nečakanej smrti? Nájdu si k sebe krajiny od Mexika po Chile cestu? (Nielen) o tom bude prednáška venezuelského profesora sociológie Javiera A. Biardeaua R. Svojou návštevou poctí PEVŠ aj veľvyslanec Venezuelskej bolívarskej republiky pre SR, Rakúsko a Chorvátsko, Jeho Excelencia Ali de Jesus Uzcategui Duque, ktorý je zároveň vedúcim delegácie svojej krajiny pri OSN a OPEC so sídlom vo Viedni. Podujatie sa uskutoční v pondelok (22. apríla) o 13.00 hod v budove na Tematínskej ulici.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Podnik a podnikanie v kazašskom jazyku Študenti Fakulty práva PEVŠ vyhrali LAWGAMES 2013

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.