Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. septembra 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

PEVŠ privítala akademický rok otvorením galérie K. Kállaya

BRATISLAVA 26. septembra – Úvod nového akademického roku na Fakulte masmédií Paneurópskej vysokej školy bol vskutku pompézny. Okrem oficiálneho otvorenia za prítomnosti ministra školstva SR Dušana Čaploviča obohateného o vystúpenie legendy ľudovej piesne D. Laščiakovej a udelenie Ceny dekana FM PEVŠ absolvovali hostia aj oficiálne otvorenie Galérie K. Kállaya a prezentáciou novej publikácie rektora PEVŠ, prof. J. Sváka.

GALÉRIA K. KÁLLAYA
Najnovšia galéria v priestoroch FM PEVŠ nesie meno po svetoznámom fotoreportérovi, módnom fotografovi, portrétistovi a krajinárovi K. Kállayovi. Rodák z Čadce dlhé desaťročia udával fotografické trendy nielen na Slovensku. Vydal viac ako 40 knižných publikácií, získal cenu UNESCO, fotografoval pre prestížne svetové magazíny ako GEO Hamburg, Spiegel, Stern, Focus, Paris Match, či Sport International. V posledných rokoch svojho života pôsobil práve na Fakulte masmédií PEVŠ. Iniciátorom vzniku galérie bol dekan FM PEVŠ, prof. Jozef Leikert spolu s legendou slovenskej fotografie a kurátorom úvodnej výstavy z fotografií K. Kállaya pod názvom Franz Kafka a Praha, M. Pauerom. „Galériu sme pomenovali po významnom fotografovi, ktorý tu aj pôsobil. Bude patriť medzi najnavštevovanejšie, dokonca v nej bude výučba niektorých predmetov,“ povedal iniciátor galérie, dekan školy Jozef Leikert.

Vzdali tak poctu veľkému umelcovi, a zároveň vytvoril priestor pre prezentáciu ďalších významných umelcov a prác najlepších študentov. Slávnostného otvorenia Galérie K. Kállaya sa okrem prof. Leikerta a M. Pauera ujal aj primátor Hlavného mesta Bratislava M. Ftáčnik. „Je to inovatívny počin a dobrá myšlienka urobiť galériu v takomto priestore, ktorý skultúrňuje školu. Je to aj ľudský počin a poďakovanie Bratislavčanovi, ktorý mal rád naše mesto,“ pochválil vznik galérie pre TASR M. Ftáčnik.

Komisárom výstavy Karola Kállay Franz Kafka a Praha bol Marián Pauer a vicekomisár Peter Kubaľák. Medzi hosťami nechýbala ani manželka K. Kállaya a syn Martin.

Súčasťou kultúrneho programu bolo vystúpenie legendy slovenskej ľudovej piesne Dariny Laščiakovej, recitátora Juraja Sarvaša, speváka Sama Tomečka (spieval slovenský hymnu) a sláčikového kvarteta Symphonic News Quartet.

Výstavu Franz Kafka a Praha si verejnosť môže pozrieť v priestoroch Fakulty masmédií PEVŠ na Tematínskej ulici 10 v otváracích hodinách školy až do 25. novembra 2013.

CENA DEKANA PEVŠ
Súčasťou otvorenie akademického roka 2013/14 bolo i udeľovanie Cien dekana FM PEVŠ. Medzi jej premiérovými laureátmi nechýbali zvučné mená:
Samuel Brečka – spoluzakladateľ FM PEVŠ a prvý dekan fakulty
Yvonne Vavrová – režisérka
Tatiana Tretinová – hudobná skladateľka
Mariana Čengel Solčanská – režisérka
Pavol Breier – umelecký fotograf
Ján Ďuriš – kameraman

ODPORÚČANÉ PRÁVO
Bohatý program zavŕšila prezentácia novej publikácie rektora Paneurópskej vysokej školy, prof. JUDr. Jána Sváka, DrSc. Krstným otcom knihy Odporúčané právo bol netradične rektor Univerzity Komenského prof. RNDr. Karol Mičieta, CSc.

VÝZNAMNÍ HOSTIA
Otvorenie akademického roka 2013/14 na Fakulte masmédií Paneurópskej vysokej školy bolo prestížnou spoločenskou udalosťou. Svedčí o tom aj bohatá účasť osobností kultúrneho a spoločenského života. Nechýbal medzi nimi minister školstva D. Čaplovič, primátor Bratislavy M. Ftáčnik, viacerí diplomati, spisovateľ Ľ. Feldek s manželkou, výtvarník D. Bidelnica, rektor Univerzity Komenského K. Mičieta, rektor Akadémie umenia v Banskej Bystrici doc. Mgr. Art. Matúš Oľha, PhD., či bývalá miss V. Husárová (absolventka Fakulty práva Paneurópskej vysokej školy). Spolu poctilo svojou návštevou pôdu Fakultu masmédií 14 rektorov, prorektorov, alebo dekanov slovenských vysokých škôl.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Podnik a podnikanie v kazašskom jazyku Študenti Fakulty práva PEVŠ vyhrali LAWGAMES 2013

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.