Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. februára 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Peter Káčer sa stal laureátom ceny Krištáľového krídla

BRATISLAVA 2. februára – Správca Nadácie TA3 Peter Káčer sa na slávnostnom nedeľnom galavečere Krištáľového krídla stal laureátom ceny za filantropiu. Ocenenie získal za svoju jazdu na špeciálne upravenom bicykli naprieč Slovenskom, ktorú absolvoval aj napriek svojmu hendikepu a tým pomohol vyzbierať prostriedky pre 12 ľudí na finančne náročnú liečbu a rehabilitačné cvičenia v Piešťanoch.

„Krištáľové krídlo je pre mňa významným ocenením snahy, ktorú vkladám do každej charitatívnej akcie, ktorú spolu s Nadáciou TA3 robím. Poďakovanie patrí celému realizačnému tímu, s ktorým som SMS zbierku na pomoc pri liečbe ľudí s podobným hendikepom ako mám ja, v lete zorganizoval. Ocenenie tiež vnímam ako záväzok a môžem sľúbiť, že naďalej budem pomáhať ľuďom, ktorí to potrebujú,“ uviedol správca nadácie TA3 Peter Káčer.

Snaha ukázať, že aj ľudia so zdravotným hendikepom dokážu pomáhať iným – to bol hlavný motív podujatia Naprieč Slovenskom bez obmedzení. Autorom tejto myšlienky bol Peter Káčer, správca Nadácie TA3. Rozhodol sa, že počas prázdnin 2014 prejde na špeciálnom bicykli trasu z Bratislavy do Košíc a počas svojej charitatívnej jazdy vyzbiera peniaze na liečbu 12 ľudí so zdravotnými problémami. Pritom správca Nadácie TA3 Peter Káčer má sám hendikep – narodil sa s diagnózou detská mozgová obrna. Napriek tomuto fyzickému obmedzeniu dokázal vyštudovať vysokú školu a takmer dve desaťročia aktívne pôsobí v oblasti charity a filantropie. Práve jeho osobné angažovanie sa počas podujatia spôsobilo, že oficiálny názov akcie sa dostal do úzadia a jeho charitatívnu tour Naprieč Slovenskom bez obmedzení médiá aj verejnosť vnímali skôr pod názvom Káčer na bicykli.

Od 28. júla do 3. augusta prešiel v 7 etapách 450 kilometrov naprieč Slovenskom, aby upozornil svojim výkonom na potreby ľudí so zdravotnými problémami a vyzbieral peniaze na ich liečbu. Z výnosu SMS zbierky, ktorá bola súčasťou podujatia, sa podarilo Nadácii TA3 zaplatiť 12 ľuďom špeciálny rehabilitačný pobyt v piešťanskom Adeli centre. Televízia TA3 spravodajsky pokrývala celé týždňové cyklo-podujatie a po jeho skončení spracovala dokument o mimoriadnom humanitárnom aj športovom výkone správcu Nadácie TA3.

Odovzdávanie cien 18. ročníka Krištáľového krídla pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku prebehlo 1. februára 2015. Hlavnou myšlienkou prestížneho ocenenia je prezentácia výsledkov tvorivej práce najúspešnejších osobností našej krajiny. Zjednocuje ľudí, ktorí vzdávajú hold symbolom veľkosti ľudského ducha, umu a krásy. Je poklonou a odmenou za mimoriadne ľudské výkony. Cena Krištáľové krídlo je hodnotou overenou časom a osobnosťami ktoré sú jeho laureátmi. Krištáľové krídlo patrí tým ktorý sa neboja osobitosťou, tvorivosťou, talentom a umeleckým cítením vyčnievať z davu a zostať pritom

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Story a Peter Lipa znovu spojili sily. Výsledkom je „Anjel strážnik“, vtipná bluesrocková lahôdka, ktorá úspešne nadväzuje na „Bojím sa nočných zvonení“ Aká je dôležitosť postavenia a zodpovednosť projektantov vo výstavbe?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.