Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. júna 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Pedagóg PEVŠ členom komisie OSN pre medzinárodné právo

BRATISLAVA 26. júna – Za člena tohto významného orgánu bol zvolený na obdobie piatich rokov s jednoznačným výsledkom – 145 hlasov. Je len tretím zástupcom ČR za uplynulých 60 rokov. Samotnej voľbe predchádzalo množstvo bilaterálnych rokovaní a prezentácií. Voľba prof. Šturmu je okrem iného i výsledkom spolupráce českého a slovenského ministerstva zahraničných vecí a Stálej misie OSN.

„Rád by som sa venoval tematike dočasného uplatňovania medzinárodných zmlúv, v ktorej som už pôsobil. Taktiež by som sa rád angažoval pri určovaní princípov spravodlivého a rovnoprávneho zachádzania v medzinárodnom investičnom práve,“ vyjadril sa prof. Šturma po svojom uvedení do funkcie.

Komisia OSN pre medzinárodné právo má 34 členov, spravidla zasadá v máji a júli, spolu 9 týždňov. Členovia sa venujú odbornej činnosti a komunikujú navzájom aj mimo oficiálnych zasadaní počas celého roka.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Cena Dionýza Ilkoviča 2024: Nominujte výnimočných učiteľov a učiteľky, ktorí stoja za úspechmi mladých vedeckých talentov Cenu Dionýza Ilkoviča pre najlepších učiteľov prírodných vied udelili už siedmykrát

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.