Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. júla 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Pasívny dom oslavuje 25 rokov

BRATISLAVA 29. júla – Trend zdravého a šetrného bývania nie je len otázkou posledných rokov. Koncept pasívneho domu sa zrodil už pred štvrť storočím. Jeho základ bol v energetických úsporách, ktoré vychádzali z potenciálu samotného objektu. Dnes sú nízko-energetické domy, pasívne domy i tzv. domy s takmer nulovou spotrebou synonymom nielen pre šetrenie energií, ale predovšetkým pre lepší komfort bývania.

Označenie pasívny dom sa používa pre dom s nízkou energetickou náročnosťou. Jeho srdcom je dômyselne riešené „riadené vetranie“, kvalitná tepelná izolácia stien do hrúbky až 40 cm, vylepšené zasklenie okien, ale aj optimálna, väčšinou južná, orientácia domu s využitím slnečnej energie. „Na prvý pohľad takýto dom od iného nerozoznáte. Pasívny dom totiž definujú vnútorné hodnoty domu, technológie a materiály,“ dopĺňa Vladimír Balent, špecialista na nízko-energetické stavby spoločnosti Isover.

Myšlienka pasívneho domu sa zrodila v roku 1988 na švédskej univerzite, aj keď prvý takýto dom vyrástol až o dva roky neskôr v Nemecku. Merania počas nasledujúcich dvoch desaťročí potvrdili vysokú úsporu spotreby tepla (pasívny dom ušetril prvým majiteľom domu až desaťkrát viac tepla ako bežná novostavba) a zároveň subjektívne zvýšenie kvality života, zdravia a celkovej pohody bývania.

Šetrí nielen peniaze či energie, ale aj zdravie
V pasívnom dome nie je potrebné klasické kúrenie. Tepelné zisky zo slnka, z ľudí a elektrických spotrebičov pohodlne a bez straty komfortu ho vyhrejú počas celého roku. Vďaka systému riadeného vetrania, južnej orientácii okien a kvalitnej izolácii, spĺňa tie najnáročnejšie hygienicko-zdravotné kritériá. Pasívny dom tak okrem iného zabezpečí príjemnú teplotu počas horúčav aj mrazov, neustály príjem čerstvého vzduchu bez prievanu aj odfiltrovanie prachu alebo peľu z vonkajšieho prostredia.

Značka ISOVER je súčasťou francúzskeho koncernu Saint-Gobain. Vyvíja a predáva izolačné materiály v tej najvyššej kvalite už od roku 1936. Na Slovensku prevádzkuje ISOVER fabriku na výrobu stavebných izolácií v Trnave a distribučné sklady v Ružomberku a Prešove. ISOVER je dnes výrobcom s najširším sortimentom tepelných, akustických a protipožiarnych izolácií na slovenskom trhu združených pod jednou značkou. V našej ponuke nájdete výrobky zo sklenej a čadičovej vlny, extrudovaného polystyrénu a tiež izolácie z expandovaného polystyrénu EPS a PIR. Okrem tradičných výrobkov určených na izoláciu fasád, šikmých a plochých striech, podláh, stropov, stien, podhľadov a potrubných rozvodov ponúka ISOVER aj unikátne fólie ISOVER Vario, lepiace a tesniace pásky či tmely, ktoré nachádzajú uplatnenie najmä pri výstavbe drevodomov, nízkoenergetických a pasívnych domov. ISOVER poskytuje svojim obchodným partnerom kvalifikované poradenstvo, podporuje odborné konferencie a každoročne vyhlasuje súťaž pre študentov architektúry Isover Multi-Comfort House Student Contest. Našu filozofiu zosobňuje koncept ISOVER Multi-komfortného domu, ktorý v sebe spája snahu o energeticky nenáročné bývanie a vysokú kvalitu života.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Držíte kryptomeny? Staknite ich a získajte pasívny príjem Kúpa nehnuteľnosti bude čoraz väčší luxus. Jednoduchšiu cestu k pasívnemu príjmu ponúkajú investorom realitné fondy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.