Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. marca 2016 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Oslávme deň vody

BRATISLAVA 17. marca – Bezplatný rozbor pitnej vody z individuálnych zdrojov (vody zo studní) poskytne Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s.(StVPS,a.s.) v rámci podujatí k Svetovému dňu vody.

Záujemcovia môžu 21. marca 2016 doniesť vzorky vody v čistej plastovej nádobe do akreditovaných laboratórií StVPS, a.s. v Lučenci, Banskej Bystrici a v Prievidzi.

Vzorky je potrebné odoberať po odpustení vody. Voda je testovaná na prítomnosť dusičnanov, ktoré patria k rozšíreným kontaminantom povrchových aj podzemných vôd na celom svete a ich prekročenie zaznamenávame vo vzorkách pitnej vody z individuálnych zdrojov každoročne.

Pre žiakov 2. stupňa základných škôl a pre stredné školy ponúkame v týždni od 22. marca 2016 do 29. marca 2016 možnosť exkurzie na vybraných objektoch čistiarní odpadových vôd.

Verejnosť v Lučenci má možnosť uvidieť zaujímavú interaktívnu výstavu Voda je život, ktorá bude od 22. marca do 30. marca 2016 v obchodnom centre Galéria.

Výstava názornou, zábavnou formou vysvetľuje význam vody pre náš život, potrebu šetriť ňou a chrániť jej zdroje. Pozostáva z nasledovných častí: Voda v prírode, Voda a jej ochrana, Voda a jej znečisťovanie, Voda a povodie, Voda a klimatické zmeny, Voda a zdroje pitnej vody. Získate na nej informácie o tom, ako koluje voda v prírode; aké je percentuálne zastúpenie jednotlivých skupenstiev vody na Zemi; aké sú anomálie vody a zdroje jej znečistenia. Viete, aká je spotreba vody na Slovensku a v iných krajinách; kde doma miniete najviac vody a ako sa dá táto spotreba znížiť? Aj to sa dozviete na výstave.

Deti môžu na mape Slovenska označiť najväčšie rieky, vodou naplnia koryto regulovaného a neregulovaného vodného toku. Nudiť sa tu určite nikto nebude.

Výstava Voda je život predstavuje vynikajúcu príležitosť pre rodičov s deťmi a žiakov a ich pedagógov ako zábavnou formou sprostredkovať deťom informácie o vode potrebné na to, aby si uvedomili jej význam pre náš život. Slávnostné otvorenie výstavy bude 22. marca 2016 o 10.00 hod.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Ženou Po Svojom – Takáto akcia tu ešte nebola! Oslávme to! 4 roky štýlu, zábavy a chutí v Bory Mall

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.