Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. marca 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Oslávime Svetový deň vody

BRATISLAVA 20. marca – Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s. pripravila pre školy a širokú verejnosť pri príležitosti Svetového dňa vody pestrý program.

Veľký záujem zo strany verejnosti zaznamenáva každý rok ponuka bezplatnej analýzy vzoriek pitnej vody z individuálnych zdrojov (domových studní) na dusičnany. Ich obsah je jedným z najčastejšie prekročených ukazovateľov zhoršenej kvality vody používanej na pitné účely.

V akreditovaných laboratóriách v Banskej Bystrici, v Lučenci a v Prievidzi môžu zákazníci Stredoslovenskej vodárenskej prevádzkovej spoločnosti, a.s. odovzdať vzorky vody zo studní dňa 21. marca2014.

V dňoch 18. – 21. marca 2014 môžu žiaci a pedagógovia navštíviť vybrané objekty našej spoločnosti – čistiarne odpadových vôd a úpravne vôd. Kvalifikovaní odborníci im vysvetlia ako prebieha čistenie vody, čo všetko je potrebné urobiť, aby sa pitná voda dostala do našich domácností. Pri návšteve dostanú informačné materiály k téme voda a jej význam.

Pre školy a širokú verejnosť je určená PREZENTÁCIA V OC EURÓPA V BANSKEJ BYSTRICI 20. MARCA 2014 OD 10. 00 HOD. DO 17. 00 HOD. Pripravené sú súťaže, kvízy, tvorivé mini dielne. Okrem množstva informácií o kvalite vody a praktických rád, ktoré pomôžu v šetrení vodou, pri čistení domácnosti i pri varení je pre deti pripravený program s najrôznejšími aktivitami spojenými s vodou.

Valné zhromaždenie OSN v roku 1992 vyhlásilo 22. marec za Svetový deň vody. V roku 2014 OSN v úzkej spolupráci s členskými krajinami a ďalšími zainteresovanými organizáciami zameria svoju pozornosť na prepojenie vody a výrobu energie. Svetový deň vody 2014 sa zameriava na podporu vytvárania politických nástrojov a prierezových rámcových projektov či aktivít prepájajúcich rôzne sektory, ktoré povedú k energetickej bezpečnosti a k udržateľnému užívaniu vodných zdrojov v rámci udržateľnej ekonomiky.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Valentín v roku 2023: sviatok lásky oslávi 77 % ľudí, hitom bude večera alebo sladkosť Na východe Slovenska sa rodí, pod taktovkou veselej partičky Heľenine Oči, nový festival – HELFEST!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.