Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. októbra 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Orange úspešne ukončil proces modernizácie mobilnej siete

BRATISLAVA 5. októbra – Mobilná sieť Orangeu bude fungovať ešte efektívnejšie. Orange po takmer jeden a pol roku ukončil modernizáciu svojich takmer dvoch tisícov základňových staníc druhej generácie. Počas tohto obdobia v priemere na 12 staniciach denne bola postupne vymieňaná existujúca GSM technológia za najmodernejšie tzv. multimódové zariadenia od spoločnosti Alcatel-Lucent. Výsledkom tejto modernizácie bude efektívnejšia prevádzka, výrazná, takmer tretinová úspora elektrickej energie a ďalšie zvýšenie kvality siete pre užívateľov. Navyše, zavedenie tzv. multimódových zariadení umožní jednoduchšiu inštaláciu nových technológií, čo v budúcnosti umožní efektívnejšie rozširovanie mobilných širokopásmových služieb.

Orange realizoval od jari 2011 kompletnú výmenu 2G rádiovej technológie. Tento proces bol v piatok 5. októbra 2012 ukončený výmenou technológie na GSM vysielači vo Veľkých Vozokanoch. Nasadenie novej multimódovej technológie umožní vyššiu flexibilitu riadenia siete a v budúcnosti plynulú migráciu z GSM na nové technológie, ako napríklad GSM900/UMTS900. Nová technológia je tiež výkonnejšia, čo umožní zníženie počtu fyzických modulov a zároveň zvýšenie kapacity jednotlivých základňových staníc.

„Tento projekt nám pomáha nielen šetriť životné prostredie, ale aj znížiť prevádzkové náklady. Vďaka tomu, že pracujeme s najmodernejšou technológiou, aká je na trhu v súčasnosti dostupná, zvýši sa spoľahlivosť zariadení. To v konečnom dôsledku prispeje k vyššiemu komfortu všetkých, ktorí v sieti Orangeu komunikujú,“ hodnotí projekt Ivan Golian, riaditeľ úseku informačných systémov a sietí a zástupca generálneho riaditeľa Orange Slovensko.

Inštaláciu tzv. multimódu, ktorý je považovaný za technológiu budúcnosti v tejto oblasti, zabezpečuje pre Orange spoločnosť Alcatel-Lucent. „Počas procesu fyzickej výmeny a inštalácií bolo pre nás prioritou dosiahnuť čo najkratšie výpadky siete v daných lokalitách. Vďaka nasadeniu našich tímov sa to, verím, podarilo a zákazníci Orangeu nepocítili vplyv výmeny technológie na dostupnosť hlasových a dátových služieb. Spoločnosť Orange Slovensko považujeme za technologického lídra v telekomunikáciách v našej krajine a sme radi, že sme mali možnosť podieľať sa na projekte, ktorého výsledky pocítia koncoví užívatelia,“ povedal Peter Bezecný, generálny riaditeľ spoločnosti Alcatel-Lucent.

O skupine France Telecom-Orange
Orange je kľúčová značka skupiny France Telecom, jedného z popredných svetových telekomunikačných operátorov. Je tretím najväčším mobilným operátorom a druhým najväčším poskytovateľom širokopásmového internetu v Európe. V júni 2006 sa Orange stal v súlade so stratégiou NExT zameranou na integráciu operátorov v skupine France Telecom jednotnou značkou pre ponuky mobilných, širokopásmových a multi-play služieb vo Francúzsku, Veľkej Británii, Holandsku a v októbri aj v Španielsku.

France Telecom-Orange je jedným z vedúcich telekomunikačných operátorov na svete s viac ako 170 000 zamestnancami na celom svete. K 30. júnu 2012 dosiahla Skupina výnosy na úrovni 21,843 miliardy eur a eviduje vyše 224 miliónov zákazníkov v 33 krajinách sveta. Z toho 166 miliónov tvoria zákazníci mobilných služieb a 15 miliónov užívatelia širokopásmového internetu. Firemné komunikačné riešenia a služby ponúka skupina pod názvom Orange Business Services a s touto značkou patrí medzi svetových lídrov v poskytovaní telekomunikačných služieb nadnárodným spoločnostiam. France Telecom (NYSE:FTE) je spoločnosť obchodovaná na burzách Euronext Paris Eurolist a v New Yorku. Ďalšie informácie o skupine Orange a France Telecom nájdete aj na stránkach www.orange.com, www.orange-business.com, www.orange-innovation.tv.

O spoločnosti Orange Slovensko
Orange Slovensko je integrovaný telekomunikačný operátor poskytujúci komplexné telekomunikačné služby v najmodernejšej mobilnej a pevnej sieti na Slovensku. Je najväčším mobilným operátorom na Slovensku. K 30.6. 2012 evidoval 2,884 milióna aktívnych zákazníkov mobilnej siete, ktorej signálom pokrýva 99,6% populácie a vyše 90% územia SR. Okrem toho Orange eviduje viac ako 53 000 zákazníkov FiberNetu, FiberTV a FiberTelu v pevnej optickej sieti a vyše 10 000 zákazníkov DSL internetu. Spoločnosť Orange Slovensko dosiahla ku koncu júna 2012 výnosy na úrovni 342 miliónov eur. Orange je vedúcim poskytovateľom mobilných telekomunikačných služieb aj pre firemný segment. Okrem mobilnej dátovej siete druhej generácie s celonárodným pokrytím je Orange vedúcim poskytovateľom mobilného širokopásmového internetu v najväčšej 3G sieti na Slovensku s bezkonkurenčným pokrytím 71,6% populácie SR, čo predstavuje viac ako 3,7 mil. obyvateľov v 137 mestách a viac ako 600 priľahlých obciach. Vysokorýchlostná mo
bilná dátová sieť Orangeu v štandarde HSPA+, ktorá je dostupná na celom území SR pokrytom signálom UMTS, podporuje v súčasnosti rýchlosti odosielania dát do 21,1 Mbit/s. Pre takmer 35% populácie SR je k dispozícii s rýchlosťou až 42,2 Mbit/s. Orange Slovensko je prvý telekomunikačný operátor na Slovensku, ktorý spustil najmodernejšiu pevnú sieť novej generácie na báze FTTH (Fiber To The Home – optika do bytu), ktorá v súčasnosti pokrýva takmer 317 tisíc domácností v 17 mestách. Kvalita služieb spoločnosti Orange Slovensko spĺňa kritériá certifikátu ISO 9001:2000 podľa medzinárodného štandardu kvality. Nezávislí audítori potvrdili, že Orange Slovensko má vybudovaný systém riadenia, ktorý zákazníkom zaručuje kvalitné, stabilné a konzistentné poskytovanie služieb. Spoločnosť Orange Slovensko je držiteľom certifikátu environmentálneho manažérstva podľa normy ISO 14001:2004, ako aj certifikátu informačnej bezpečnosti podľa normy ISO 27001:2005 so zameraním na služby elektronického obcho
du a mobilnej dátovej komunikácie. Na Slovensku je lídrom v oblasti CSR a firemnej filantropie, ktorú zastrešuje prostredníctvom Nadácie Orange – najznámejšej a najdôveryhodnejšej firemnej nadácie na Slovensku. Orange je spoločensky najzodpovednejšia korporácia na Slovensku. Vďaka svojim rozsiahlym a dlhodobým aktivitám v oblasti spoločenskej zodpovednosti bol Orange už trikrát ocenený mimoriadne významným ocenením – Hlavnou cenou Via Bona Slovakia pre veľké podniky za komplexný prístup k zodpovednému podnikaniu. Majiteľom 100% akcií spoločnosti Orange Slovensko je skupina France Telecom prostredníctvom Atlas Services Belgicko. Orange Slovensko je prvý telekomunikačný operátor na Slovensku, ktorý prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti získal potvrdenie o priemyselnej bezpečnosti NBÚ. Orange je jediná spoločnosť na Slovensku, ktorá sa umiestnila šesťkrát po sebe na stupni víťazov rebríčka Firma roka, ktorý každoročne zostavuje ekonomický týždenník Trend. Informácie o spoločnosti
Orange Slovensko sa nachádzajú na stránke www.orange.sk a www.facebook.com/OrangeSlovensko .

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Orange Podcast roka 2024: Absolútnym víťazom sa stal opäť satirický podcast Piatoček Orange Podcast roka 2024 oznamuje nominácie, začína sa hlasovanie verejnosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.