Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. októbra 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Optimalizácia prípravného konania trestného v podmienkach SR

BRATISLAVA 8. októbra – Odborníci z Fakulty práva Paneurópskej vysokej školy realizujú v súčasnosti vedecko-výskumný projekt, ktorého výsledkom má byť stanovenie optimálneho modelu prípravného konania trestného pre potreby Slovenskej republiky.

Kvalitné prípravné konanie, ako jedno zo štádií trestného konania, je kľúčovým predpokladom pre spravodlivý súdny proces garantujúci zabezpečenie všetkých garantovaných práv a slobôd. Hlavným výstupom projektu bude legislatívny návrh na usporiadanie prípravného konania trestného v Slovenskej republike.

Riešiteľský kolektív uskutoční analýzu súčasného modelu prípravného konania trestného. V rámci projektu identifikuje faktory, ktoré nesystematicky narušujú prípravné konanie a spôsobujú prieťahy v rámci trestného konania. Riešitelia tiež preskúmajú možnosti organizačného a personálneho skvalitnenia orgánov vykonávajúcich prípravné konanie. V rámci syntetickej etapy vytvoria z nadobudnutých informácií optimálny model prípravného konania, ktorého cieľom bude aby prípravné konanie napĺňalo všetky požadované atribúty a bolo vhodným východiskom pre hlavné pojednávanie.

„Prieťahy v trestnom konaní sú závažným problémom slovenského súdnictva. Jedným z dôvodov môže byť aj neefektívna legislatíva v oblasti prípravného konania trestného. A práve v tejto oblasti si riešiteľský tím Paneurópskej vysokej školy kladie ambiciózny cieľ – pripraviť taký legislatívny návrh, ktorý odstráni prieťahy a dĺžku trestného konania výrazne skráti,“ vyjadril sa J. Záhora.

Paneurópska vysoká škola má uzatvorenú zmluvu o budúcej zmluve s Ministerstvom vnútra SR, Prezídiom PZ SR o využití výsledkov riešenia projektu v praxi.

Členmi riešiteľského tímu sú výrazné osobnosti slovenského trestného práva, ako z teórie, tak aplikačnej praxe.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Využite každú kilowatthodinu na maximum Z opravovne k viac než len opravám: AO MV SR prináša inovácie a rozšírené služby

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.