Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. októbra 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Online účtovníctvo dostupné už aj na Slovensku

BRATISLAVA 31. októbra – Online účtovné softvéry sú v zahraničí bežnou súčasťou praxe, na Slovensku však podnikatelia túto možnosť k dispozícii zatiaľ nemali. Novinkou v tomto smere je inovatívny online účtovný a personálny softvér PRO-FIT od slovenskej spoločnosti Finecon Technologies s.r.o., ktorý prináša viacero výhod pre podnikateľov, či účtovníkov.

Blížiace sa obdobie prelomu rokov 2012/2013 prinesie so sebou množstvo legislatívnych zmien, ktoré významne ovplyvnia činnosť podnikateľských subjektov a živnostníkov. Práve im je určená novinka na slovenskom trhu účtovných systémov, ktorým je online účtovný softvér PRO-FIT. Snahou jeho tvorcov je v čo najväčšej miere zjednodušiť a sprehľadniť prístup k účtovným dátam, ale aj legislatívnym zmenám a informáciám potrebným pre bezproblémový chod firmy. „Náš softvér bol v testovacej prevádzke už od novembra 2010 a predáva sa od novembra 2011. Teraz prichádzame na trh s v praxi otestovaným produktom, ktorý v plnej miere zohľadňuje požiadavky klientov a odpovedá na ich najčastejšie otázky a trápenia“ hovorí Juraj Lichner, managing partner dodávateľskej spoločnosti Finecon Technologies.

Na rozdiel od bežných účtovných programov, ktoré sú inštalované v konkrétnom počítači, od ktorého funkčnosti sú následné závislé, online účtovný systém PRO-FIT je založený na cloudovom riešení. Znamená to, že aplikácia aj dáta sú uložené na serveroch poskytovateľa a sú dostupné odkiaľkoľvek, kde je internetové pripojenie. To prináša jeho užívateľom nielen viacero výhod, ale aj nižšiu cenu. Samozrejmosťou online účtovníctva je jeho nezávislosť od operačného systému (pracuje pod OS Windows aj Mac OS), optimalizácia pre všetky bežné internetové prehliadače a vysoká bezpečnosť dát.

Riziko, že o ne klient príde krádežou notebooku, vylúpením či vyhorením kancelárie alebo aj výmenou účtovníčky tu neprichádza do úvahy. Zabezpečenie dát spĺňa najnáročnejšie bezpečnostné požiadavky, porovnateľné napríklad s bezpečnosťou bankových dát. Účtovný systém PRO-FIT obsahuje všetky funkcionality bežných účtovných systémov, ako sú napríklad zapracované legislatívne zmeny, avšak v tomto prípade bez nutnosti sťahovania a inštalovania aktualizácií. Umožňuje to inovatívne online riešenie softvéru PRO-FIT, kde všetky zmeny vykonáva centrálne dodávateľ. Užívatelia sú tak oslobodení od akýchkoľvek zbytočných úkonov.

Okrem toho však tento ekonomický systém poskytuje užívateľom aj množstvo ďalších výhod, unikátnych iba pre tento účtovnícky produkt. Jednou z jeho najvýznamnejších predností je jeho nepretržitá, 24 hodinová dostupnosť z akéhokoľvek miesta, a to nielen pre účtovníkov, ale aj štatutárov firiem, či živnostníkov. Tí si na svojom notebooku, tablete, aj smartfóne môžu skontrolovať aktuálny stav záväzkov, pohľadávok, či neuhradených faktúr.

„Keď mi obchodný partner, s ktorým práve rokujem tvrdí, že naša zmluva obsahuje akúsi klauzulu, tak si jednoducho zmluvu vyhľadám v archíve dokumentov a viem ihneď reagovať. To je skutočné online účtovníctvo tak, ako si ho predstavujú aj naši klienti,“ opisuje výhody produktu Peter Zimerman, marketingový riaditeľ dodávateľa softvéru PRO-FIT.

Veľmi priaznivým parametrom účtovného systému PRO-FIT je jeho cena. Klienti totiž neplatia nielen žiadny vstupný, licenčný, či inštalačný poplatok, ako je to bežné u konkurenčných produktov. Zaplatia jednoducho iba ročný poplatok, ktorý je nižší ako cena ročných aktualizácií väčšiny účtovných softvérov, navyše bez obmedzenia počtu účtovaných spoločností, užívateľov a dostupných modulov. V online účtovníctve PRO-FIT sa užívateľ pohybujete intuitívne, bez obťažujúcich a nepotrebných dát, tlačidiel a zostáv. Systém je multijazyčný, umožňujúci jednoduché a rýchle vyhľadávanie, či už v jednotlivých zoznamoch alebo v celej databáze.

PRO-FIT je jednoduchý, rýchly a prehľadný nástroj aj na vedenie personálnej agendy a výpočet miezd, ktoré sa hneď automaticky zaúčtujú. Klient má možnosť si stiahnuť aj modul pre ovládanie fiškálneho modulu eFox, keď pri predaji cez registračnú pokladňu sa mu automaticky účtujú pohyby na sklade, výnosy aj samotná pokladňa. Kontakt pre záujemcov o kúpu alebo bezplatné odskúšanie plnej verzie účtovného systému PRO-FIT počas jedného mesiaca: www.pro-fit.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

MFF Art Film bude aj ďalších 10 rokov v Košiciach Otvárací ceremoniál odštartoval 30. ročník MFF Art Film

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.