Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. mája 2016 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

Odstúpenie Milana Majerského z kandidatúry na post predsedu KDH

BRATISLAVA 5. mája –

Odo dňa, keď som ohlásil svoju kandidatúru na post predsedu Kresťanskodemokratického hnutia, som absolvoval viacero stretnutí na rôznych úrovniach v rámci štruktúr hnutia, no dôležité boli najmä prebiehajúce okresné snemy.

Samotné rozhodnutie kandidovať nebolo mojou osobnou ambíciou, ale bolo reakciou na silný tlak z regiónov, aby som sa uchádzal o post predsedu KDH, pomohol hnutie reformovať a prinavrátiť ho na parlamentnú scénu. Toto rozhodnutie som dlho a poctivo zvažoval a rozhodol som sa túto náročnú úlohu

Spoločným posolstvom všetkých spomenutých stretnutí bolo, že moja osoba je akceptovaná na post predsedu hnutia, avšak s podmienkou, že sa vzdám postu primátora mesta Levoča. Jednou zo základných vlastností každého politika však musí byť jeho zodpovednosť. Voči ľudom, ktorí ma za primátora mesta zvolili, túto zodpovednosť cítim a v žiadnom prípade ich nemôžem a nesmiem sklamať. Odísť z postu primátora Levoče nemienim a v našom meste budem aj naďalej pokračovať. Zodpovednosť je teda hlavný dôvod môjho rozhodnutia vzdať sa kandidatúry.

Proces, v ktorom sa hnutie nachádza, je časom na to, aby sme z KDH urobili modernú politickú stranu. K tomu sú potrebné nevyhnutné personálne a administratívne zmeny. Medzi hlavné patrí aj zmena Stanov KDH, v ktorých musia byť posilnené postavenie a kompetencie predsedu hnutia. Chýbajúca vôľa meniť stanovy a chýbajúca odvaha starej garnitúry odísť a dať priestor novým tváram, novým nápadom a myšlienkam, ako aj ďalšie dôležité prekonané skutočnosti, sú tiež jedným z dôvodov môjho rozhodnutia.

Po zvážení všetkých týchto skutočností, som sa rozhodol neuchádzať sa ďalej o post predsedu Kresťanskodemokratického hnutia. Dospel som k rozhodnutiu, že pre túto chvíľu je určite zodpovednejšie ostať primátorom mesta Levoča, pretože mojou prioritou je pokračovať v začatej práci.

Budúcemu predsedovi KDH želám v neľahkej úlohe veľa šťastia a pevne verím, že KDH prinavráti stratenú dôveru.

Milan Majerský

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Ak sa potvrdia uniknuté e-maily, minister Vlčan musí odstúpiť Čo by ste si určite mali preveriť pred kúpou auta v dobe koronakrízy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.