Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. novembra 2013 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Odpočty spotreby plynu bude robiť Slovenská pošta

BRATISLAVA 12. novembra – Víťazom verejnej súťaže na dodávku cyklických a mimoriadnych odpočtov, ktorú v máji vyhlásila spoločnosť SPP – distribúcia, a.s., sa v zmysle zákona o verejnom obstarávaní stala Slovenská pošta, a.s.

Do verejnej súťaže sa mohli prihlásiť spoločnosti, ktoré spĺňali požiadavky špecifikované v súťažných podkladoch. Cenovú ponuku predložilo 5 spoločností, rozhodujúcim kritériom bola cena. Zmluva, ktorú podpísala SPP – distribúcia, a.s. s víťazom verejnej súťaže so spoločnosťou Slovenská pošta a.s., s účinnosťou od 24. októbra 2013, je platná na štyri roky. Pracovníci Slovenskej pošty, a.s., budú vykonávať odpočty na základe poverovacieho listu od spoločnosti SPP – distribúcia, a.s.

„Od nynějška se při výkonu odečtů budou odběratelé plynu setkávat s poštovním doručovatelem. V některých případech dokonce s tím, kterého dobře znají a mohou mu důveřovat. Jsem přesvědčen, že právě tahle skutečnost bude mít význam především pro důchodce a osaměle žijíci lidi, kteří byli v minulosti terčem útoků falešných plynařů. Veříme, že se nám také podaří zvýšit fyzickou dostupnost plynoměrů během provádění odečtů, což je pro nás důležité i z hlediska kontroly našich plynárenských zařízení a zajištění bezpečnosti a spolehlivosti distribuce plynu. Slovenská pošta je pro naši společnost silný a důvěryhodný partner“, zdôraznil František Čupr, predseda predstavenstva SPP – distribúcia, a.s.

„Sme veľmi radi, že Slovenská pošta uspela vo verejnej súťaži. Ako tradičný poskytovateľ poštových služieb sme si získali veľkú dôveru obyvateľov aj preto, že sa neustále snažíme hľadať nové možnosti poskytovania služieb naším zákazníkom. Slovenská pošta patrí medzi najväčších zamestnávateľov na Slovensku a aj vďaka alternatívnym činnostiam, ako je napr. realizácia odpočtov, ktoré budeme naďalej rozvíjať, dokážeme zabezpečiť prácu pre všetkých našich zamestnancov“, zhodnotil Tomáš Drucker, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Slovenská pošta, a.s.

SPP – distribúcia, a.s., zabezpečuje pre všetkých dodávateľov zemného plynu podnikajúcich na území Slovenska dva druhy odpočtov – cyklické odpočty a mimoriadne odpočty stavu plynomerov. Cyklické odpočty sa vykonávajú v súvislosti s ročnou fakturáciou spotreby zemného plynu počas celého roka. Každý mesiac je odčítavaný stav plynomeru a fakturovaný odber zemného plynu len jednej časti zákazníkov, v rámci celého Slovenska sú odberatelia zaradení do 12 cyklov. Mimoriadne odpočty sa realizujú v súvislosti s plánovanými zmenami (nový cenník za dodávku zemného plynu pre domácnosti a maloodberateľov, zmena v legislatíve) v krátkom časovom horizonte.

Hoci k úplnej zmene dodávateľa odpočtov by malo dôjsť až v polovici februára 2014, upozorňujeme na prechodné obdobie, kedy sa odberatelia budú stretávať súčasne s končiacim aj s novým dodávateľom odpočtov, teda s končiacimi odpočtármi spoločnosti INDEX NOSLUŠ a s novými odpočtármi spoločnosti Slovenská pošta. Stále platí, že odpočtári obidvoch spoločností sú povinní mať pri výkone odpočtov poverovací list na výkon odpočtov od spoločnosti SPP – distribúcia.

Ivana Zelizňáková
manažér pre komunikáciu
SPP – distribúcia, a.s.
ivana.zeliznakova@spp-distribucia.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Sprievodca ročným vyúčtovaním spotreby tepla a vody. Čo by ste mali vedieť? Bytové domy so zastaranými meračmi môžu mať problémy s odpočtami

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.