Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. októbra 2017 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Ochrana planéty na viacerých frontoch prostredníctvom opatrení na ochranu klímy

Bratislava, 17.10.2017 – Zmena klímy je vedecká skutočnosť so zreteľnými následkami na našu planétu, ktorá ohrozuje ľudské zdravie, miesta, kde žijeme, či udržateľnosť našich sociálno-ekonomických systémov. Medzinárodné vedecké správy už potvrdili, že priemerné globálne teploty v roku 2016 boli najhorúcejšie v doterajších záznamoch.

„Ostrovná krajina Taiwan je silne vystavená najhorším dôsledkom zmeny klímy. V reakcii na globálne výzvy na opatrenia v oblasti ochrany klímy sme zaviedli zákon o znižovaní a správe skleníkových plynov a formulovali národné akčné usmernenia o zmene klímy týkajúce sa toho, ako kontrolovať a znižovať emisie skleníkových plynov,“ povedal Lee Ying-yuan, minister Správy ochrany životného prostredia Čínskej republiky (Taiwanu).

„S cieľom vybudovať kapacitu na výrobu čistej energie na Taiwane a zlepšiť kvalitu ovzdušia stanovila vláda ambiciózny cieľ pre celkovú energetickú zmes zloženú z 20% obnoviteľných zdrojov energie, 50% zemného plynu a s poklesom uhoľného spaľovania na 30% do roku 2025. Medzitým sme tiež novelizovali zákon o elektrickej energii, aby sme podporili rozvoj ekologickej energie.“ Ako ďalej Lee vysvetlil: „Stručne povedané, Taiwan robí všetko pre boj proti zmene klímy v súlade s Parížskou dohodou a snaží sa znížiť uhlíkové emisie na 50% úrovne roku 2005 do roku 2050.“

V priebehu posledných rokov zaujali Taiwanské snahy o podporu recyklácie a znižovania množstva odpadu svetovú pozornosť. V máji 2016 vydal Wall Street Journal článok s názvom „Taiwan: Svetoví géniovia v oblasti likvidácie odpadu“. Poukazuje na to, že Taiwan, kedysi nazývaný ako ostrov odpadov, sa odvtedy stal stelesnením recyklácie a zaradil sa tak medzi prvých troch svetových lídrov v iniciatívach na podporu kruhovej ekonomiky.

Vedúca predstaviteľka Taiwanu, prezidentka Tsai Ing-wen sa zaviazala, že jej krajina bude vytrvalou pozitívnou silou pri hľadaní a realizácii riešení, ktoré sú tak zúfalo potrebné pre zachovanie našej planéty pre budúce generácie.

„Vďaka bilaterálnym dohodám a mnohostrannej spolupráci Taiwan už dlho ticho premýšľa o plnení svojej úlohy zodpovedného člena medzinárodného spoločenstva.“ Minister Lee ďalej zdôraznil: „Nechceme nič viac než pracovať s inými krajinami a robiť všetko čo je len možné urobiť na ochranu planéty.“

K téme

Stredná odborná škola obchodu a služieb Trnava Pozor na zrážky na svahu, ktoré vás v zahraničí môžu vyjsť draho. V Taliansku je už poistenie zodpovednosti povinné!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.