Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. júla 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Obchvat Banskej Bystrice je v prevádzke

BRATISLAVA 27. júla – V piatok, 27. júla, bol slávnostne otvorený a uvedený do užívania pre motorové vozidlá severný obchvat Banskej Bystrice, 4. záverečná časť projektu verejno-súkromného partnerstva (PPP) rýchlostnej cesty R1 Nitra – Tekovské Nemce. Spoločnosť DOPRAVOPROJEKT, a.s., je spracovateľom všetkých stupňov projektovej dokumentácie (dokumentácia na realizáciu stavby, dokumentácia na stavebné povolenie, dokumentácia skutočného vyhotovenia stavby, dokumentácia na zmenu stavby pred dokončením) na tento úsek cesty.

„Severný obchvat Banskej Bystrice je najkratším úsekom tohto PPP projektu. Meria len 5,67 km avšak technicky je najnáročnejším vzhľadom na to, že prechádza intravilánom mesta v mimoriadne stiesnených podmienkach, tvorených aj súbehom s existujúcou železničnou traťou. Navyše trasa rýchlostnej cesty v priestore vrchu Kačica prechádza aj ponad existujúci železničný tunel,“ uviedol Ing. arch. Gabriel Koczkáš, generálny riaditeľ spoločnosti

Na novootvorenom úseku cesty Banská Bystrica, severný obchvat, sa nachádza 19 nových a 5 rekonštruovaných mostov (z toho DOPRAVOPROJEKT projektoval 9 nových a 4 rekonštruované), 4 mimoúrovňové križovatky (Kostiviarska, Rudlová, Bánoš, Cementáreň), 20 oporných a zárubných múrov v celkovej dĺžke takmer 2,8 km, 14 protihlukových stien dĺžky 4,17 km a 2 takmer 1 km dlhé clony proti oslneniu. Najvýznamnejšími objektmi na úseku sú MÚK Kostiviarska a MÚK Rudlová, každá so siedmimi mostnými objektmi a dopravou vedenou v troch úrovniach.

Prvé tri úseky projektu Nitra, západ – Selenec, Selenec – Beladice, Beladice – Tekovské Nemce boli odovzdané do predčasného užívania 28. októbra 2011 a na ich otvorení sa zúčastnili vrcholoví predstavitelia vtedajšej slovenskej vlády –minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, predseda SNR, vrcholoví predstavitelia strany Smer, zástupcovia spoločností GRANVIA, EUROVIA CS, VINCI Concessions, DOPRAVOPROJEKT, a.s., zástupcovia mestských samospráv a ďalší hostia.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

75. výročie vzniku spoločnosti DOPRAVOPROJEKT, a.s. Šaľa je na smart ceste k čistejšiemu ovzdušiu, dôkazom prvenstvo v súťaži KlimaOBEC

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.