Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. marca 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Obchodné domy IKEA sa zúčastnia projektu Hodina Zeme

BRATISLAVA 21. marca – Hodina Zeme je historicky najväčšou akciou na záchranu našej planéty. Už tradične sa na nej zúčastňuje 7 000 miest v 152 krajinách. Hodina Zeme znamená oveľa viac ako len symbolické zhasnutie svetiel na jednu hodinu; ide o hnutie, ktoré pomáha meniť svet, v ktorom žijeme. Projekt Hodiny Zeme sa začal v 2007 v austrálskom Sydney, kedy sa doň zapojilo 2,2 milióna ľudí a 2 100 spoločností. Hodina Zeme 2013 nastane v sobotu, 23. marca od 20.30 – 21.30 na celom svete. Každoročne sa do tejto akcie zapájajú tisícky podnikateľov, vlád a organizácií a rovnako aj spoločnosť IKEA. 23. marca podporia obchodné domy IKEA Hodinu Zeme tým, že od 20.30 do 21.30 h zhasnú svetlá vnútri a vonku obchodného domu.

IKEA ako líder v oblasti trvalej udržateľnosti

Projekt Hodina Zeme je súčasťou mnohých krokov v rámci stratégie v oblasti trvalej udržateľnosti IKEA.Víziou IKEA je vytvárať lepší každodenný život pre mnohých ľudí. IKEA ako líder v oblasti trvalej udržateľnosti zaviedla v minulom roku novú stratégiu s názvom „People & Planet positive“. Jej cieľom je dosiahnutie energetickej nezávislosti IKEA Group a pomoc miliónom ľudí tak, aby mohli žiť v súlade s trvalou udržateľnosťou. Nezávislosť na zdrojoch a energii znamená vyrobiť obnoviteľnú energiu, ktorá pokryje celkovú spotrebu energie obchodných domov a budov IKEA Group. Základom je investícia vo výške 1,5 miliardy eur na veterné a solárne projekty. Našou snahou je zároveň zvýšenie energetickej efektívnosti operácií v rámci IKEA Group najmenej o 20% a inšpirácia dodávateľov k rovnakému správaniu. Súčasťou nášho podnikania i naďalej zostáva rozvoj sortimentu IKEA a výroba trvalo udržateľných výrobkov tak, aby boli všetky materiály, vrátane obalov, obnoviteľné, recyklovateľné, alebo recyklované.

O IKEA

IKEA je spoločnosť so švédskymi koreňmi zaoberajúca sa bytovým zariadením, ktorú v roku 1943 založil Ingvar Kamprad. Našou víziou je „vytvárať lepší každodenný život pre mnohých ľudí.“ Z obchodného hľadiska si kladieme za cieľ ponúkať široký sortiment kvalitného a funkčného bytového zariadenia s dobrým dizajnom za ceny také nízke, aby si ho mohlo dovoliť kúpiť čo najviac ľudí. IKEA má celkovo 341 obchodných domov v 40 krajinách/oblastiach, z ktorých 41 obchodných domov vlastnia a prevádzkujú držitelia licencie mimo IKEA Group v 16 krajinách. Obchodné domy IKEA privítali v minulom roku 590 miliónov návštevníkov. Viac informácií nájdete na www.IKEA.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Saxo Bank opäť šokuje svojimi predpoveďami. Hovorí o konci cesty S dm duálnym vzdelávaním má absolvent remeslo v rukách

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.