Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. júna 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

O peniazoch prakticky a zážitkovo

BRATISLAVA 20. júna – Od nového školského roka spúšťajú Junior Achievement Slovensko (JASR) a Slovenská banková asociácia (SBA) na školách, v detských domovoch a v centrách voľného času nový vzdelávací program VIAC AKO PENIAZE. Cieľom programu je zvýšiť finančnú gramotnosť mladých ľudí a naučiť ich finančnému plánovaniu svojej budúcnosti prostredníctvom praktických a zážitkových aktivít. Učitelia a školy sa do programu môžu zapojiť do konca júna. Všetky informácie sa nachádzajú na www.viacakopeniaze.sk.

V auguste začnú so vzdelávaním prví pedagogickí zamestnanci, ktorí si rozšíria svoje odborné vedomosti a zručnosti o oblasť finančnej gramotnosti v rámci akreditovaného vzdelávania tak, aby od nového školského roka mohli odovzdávať poznatky svojim žiakom. „Kapitoly sú štruktúrované tak, aby im žiaci porozumeli a aby rozšírili a umocnili ich schopnosti. Naučia sa riešiť úlohy a problémy, s ktorými sa môžu stretnúť v každodennom živote.“ uviedla Marcela Havrilová, generálna riaditeľka JASR.

Prostredníctvom aktivít, ktoré sú pre žiakov pripravené, budú do programu vtiahnutí aj rodičia, rodina a známi ako aj banky, s ktorými budú žiaci diskutovať zadania domácich úloh. Prvý školský rok programu Viac ako peniaze bude bohatý aj na množstvo súťaží o zaujímavé ceny ako tablety a kredity do mobilných telefónov, určených pre študentov a pedagógov, ale aj pre širokú verejnosť.

„Problematika financií je veľmi široká, preto v programe vychádzame z Národného štandardu finančnej gramotnosti a rozvíjame kľúčové kompetencie žiakov nevyhnutné pre vstup mladých ľudí na trh práce,“ povedal výkonný riaditeľ SBA Ladislav Unčovský.

Škola, ktorá chce získať flexibilný program s novou metodikou a množstvom zaujímavých aktivít pre svojich žiakov, mať prístup k interaktívnej online učebnici a spolupracovať s konzultantom z praxe, môže sa do programu prihlásiť prostredníctvom webovej stránky www.viacakopeniaze.sk ešte do konca júna. Program sa na Slovensku realizuje v spolupráci so Slovenskou bankovou asociáciou a školám sa poskytuje bezplatne.

O ORGANIZÁTOROCH
Junior Achievement Slovensko, n.o., je stabilná profesionálna vzdelávacia nezisková organizácia, ktorá 20 rokov realizuje na Slovensku podnikateľské, ekonomické a finančné vzdelávacie programy pre mladých ľudí. Programy sú realizované metódou zážitkového učenia, podporujú ekonomické a podnikateľské myslenie, učia etickému rozhodovaniu, orientujú študentov v trhovej ekonomike ešte pred vstupom na trh práce a ponúkajú preventívne riešenia pre zamestnanosť mládeže. Programy mladých ľudí motivujú, ako byť podnikateľmi, ako si zlepšiť svoje zručnosti pre zamestnanosť a zvýšiť finančnú gramotnosť. V školskom roku 2011/2012 je do programov a projektov JASR zapojených viac ako 17 000 študentov z celého Slovenska. Viac informácií o organizácii JASR nájdete na webovej stránke www.jasr.sk.

Slovenská banková asociácia (SBA) je kľúčovou asociáciou v slovenskom finančnom sektore a jedinou organizáciou zastupujúcu záujmy bánk pôsobiacich v SR. Jej 30 členov reprezentuje takmer 100 % slovenského bankového sektora. Asociácia okrem iného zabezpečuje aj činnosť Stáleho rozhodcovského súdu, nezávislého a nestranného orgánu zriadeného na rozhodovanie sporov vzniknutých z obchodnoprávnych a občianskoprávnych vzťahov a činnosť Bankového ombudsmana. SBA je od roku 1996 členom Európskej bankovej federácie (European Banking Federeation – EBF), členom Európskej platobnej rady (European Payment Council – EPC) a členom Republikovej únie zamestnávateľov (RÚZ).

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Severské krimi Dievča v orlích pazúroch. Séria Millennium pokračuje! Štartuje veľké hlasovanie v každom Tescu: zákazníci rozhodnú o peniazoch pre projekty v ich okolí

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.