Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. júna 2017 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

O kvapku lepší začiatok letnej turistickej sezóny

BRATISLAVA 20. júna 2017 – Symbolický „predpremiérový“ štart letnej turistickej sezóny 2017 v spoločnosti ambasádorov Nadácie Kvapka Nádeje Jarmily Lajčákovej Hargašovej, Adriany Kmotríkovej a Richarda Lintnera, ako aj zástupcov Cestovnej kancelárie Hydrotour a Transplantačnej jednotky kostnej drene DFNsP v Bratislave sa uskutočnilo 8. júna 2017 o 8.00 hod. na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave.

Oficiálny začiatok turistickej sezóny je predo dvermi a na bratislavskom letisku už vládla správna dovolenková nálada, ktorú dokázala vyčariť len ozajstná radosť výnimočných dovolenkárov.

Nadácia Kvapka Nádeje v spolupráci s Cestovnou kanceláriou Hydrotour tento rok pripravili nezabudnuteľné chvíle v krásnom prostredí pre malých statočných hrdinov – detských onkologických a hematologických pacientov, ktorí absolvovali náročnú, život zachraňujúcu transplantáciu kostnej drene. Spolu so svojimi obetavými rodičmi strávili dlhé mesiace v nemocnici, vytrhnutí zo svojich domovov, od rodín, z bežného každodenného života a preto organizátori rekondičného pobytu pevne veria, že prímorský pobyt na Peloponézskom polostrove prispeje k úspešnej fyzickej aj psychosociálnej rekonvalescencii týchto malých pacientov a ich rodín.

“Transplantácia kostnej drene je nesmierne fyzicky a psychicky náročná liečba a táto trauma zasahuje celú rodinu. Počas liečby je spravidla jeden rodič s malým pacientom odlúčený od súrodencov a zvyšnej rodiny na dlhé obdobie. Preto možnosť tráviť spoločné chvíle v pokojnom a priateľskom prostredí je vzácnym časom tak pre psychohygienu ako celkové zotavenie. Zdieľanie s ľuďmi s podobným osudom zároveň dáva priestor pre vzájomné pochopenie a povzbudenie. Pre nás lekárov a zdravotný personál je to prirodzený spôsob ako pokračovať v úprimnom priateľskom vzťahu, vďaka ktorému máme možnosť získať spätnú väzbu na našu prácu a ďalej ju zlepšovať”, uviedla primárka Transplantačnej jednotky kostnej drene KDHaO Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave.

Rodinné rekreačné pobyty pri mori preukázateľne zlepšujú celkový zdravotný stav, podporujú rehabilitáciu pacientov a odbúravajú dlhodobý nadmerný stres, ktorý rodiny detských pacientov musia pri náročnej liečbe prekonávať. Zároveň významne prispievajú k ozdraveniu rodinných vzťahov, ale aj k resocializácií detí po dlhodobom vytrhnutí z bežného detského života a zaradeniu sa medzi svojich vrstovníkov.

“Z môjho pragmatického pohľadu, predstavuje tento rekondičný pobyt, na jednej strane pre mnohé rodiny jedinú reálnu možnosť na strávenie “spoločných rodinných chvíľ” pod lekárskym dozorom a získanie pozitívnych spomienok mimo nemocničného a domáceho prostredia. Na druhej strane predstavuje dlhodobá liečba dieťaťa pre rodinný rozpočet extrémne finančné zaťaženie, pretože často jeden z rodičov musí celú svoju pozornosť venovať len svojmu dieťaťu a rodina funguje len z jedného príjmu. Je bežnou realitou, že rodina po pokrytí základných životných nákladov a nákladov spojených s liečbou, už skrátka nemá finančnú možnosť ušetriť peniaze na rekreáciu. A tu musia do hry vstúpiť organizácie, ako je Nadácia Kvapka Nádeje a podať pomocnú ruku” zamyslel sa Štefan Bernát správca Nadácie Kvapka Nádeje.

Nadácia Kvapka Nádeje organizuje rekondičné tábory pre deti, ktoré absolvovali transplantáciu kostnej drene už od svojho založenia v roku 2010. Tieto pobyty patria k najúspešnejším formám psychosociálnej starostlivosti o detských onkologických pacientov. Cestovná kancelária Hydrotour opakovane podporila charitatívne aktivity Nadácie Kvapka Nádeje a tento rok opäť prejavili svoju štedrosť.

„Je pre nás veľkou cťou, že máme možnosť spolupracovať s Nadáciou KVAPKA NÁDEJE. Tak ako v minulosti pri podobných projektoch urobíme spolu s našimi partnermi všetko preto, aby boli účastníci pobytu na Peloponéze maximálne spokojní s poskytnutými službami“, povedal Ing. Mikuláš Milko, generálny riaditeľ Hydrotour, cestovná kancelária, a.s.

Deťom popriať šťastnú dovolenku prišla aj Jarmila Hargašová Lajčáková, členka správnej rady Nadácie Kvapka Nádeje:
“Som šťastná, že môžeme dopriať dovolenku pri mori deťom a ich rodičom, ktorí si to naozaj zaslúžia. Na transplantačnej jednotke kostnej drene prežili spoločne veľa strachu i bolesti. Tažké chvíle z nich urobili jednu veľkú rodinu. Verím, že tento pobyt bude mať nielen priaznivý zdravotný účinok, ale prinesie im aj veľa krásnych zážitkov, na ktoré budú dlho spomínať. Za seba, ale aj za celú Nadáciu Kvapka Nádeje, im prajem “O Kvapku Lepšiu” dovolenku”.

Pre viac informácií sme Vám k dispozícii na nižšie uvedených kontaktoch:
NADÁCIA KVAPKA NÁDEJE
Mierová 83, 821 05 Bratislava
Tel.: +421-2-43423901
Fax: +421-2-43423900
E-mail: info@kvapkanadeje.sk kvapkanadeje@zoznam.sk
Web: www.kvapkanadeje.sk, www.dobrakodkosti.sk

K téme

Noc nádejí sa už čoskoro opäť dotkne všetkých sŕdc Do pyžamovej kampane Amazon Goes Gold sa zapojil rekordný počet zamestnancov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.