Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. septembra 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Nový viceprezident a budúci prezident a CEO IKEA Group

BRATISLAVA 18. septembra – Peter Agnefjäll bol menovaný viceprezidentom IKEA Group. V nastávajúcom roku sa bude zoznamovať s problematikou, aby 1. septembra 2013 mohol od Mikaela Ohlssona prevziať funkciu prezidenta a CEO.

Mikael Ohlsson, ktorý bol poverený funkciou prezidenta a CEO na obdobie 3 až 5 rokov, po 34 rokoch úspešného pôsobenia v IKEA Group informoval predstavenstvo spoločnosti o tom, že by chcel z funkcie o rok odstúpiť.

„Spoločnosť IKEA zaznamenala pod vedením Mikaela Ohlssona, i napriek nepriaznivej ekonomickej situácii, významný rozvoj. Súčasné obchodné smerovanie IKEA, ktoré je naplánované až do roku 2020, sa príchodom nového prezidenta meniť nebude. Peter Agnefjäll naviaže na úspechy Mikaela Ohlssona, k čomu by mu mala pomôcť dôkladná príprava a oboznámenie sa s problematikou počas nasledujúceho roka,“ hovorí Göran Grosskopf, predseda Ingka Holding BV – materskej spoločnosti IKEA Group.

Peter Agnefjäll má 41 rokov a v súčasnosti pôsobí vo funkcii generálneho riaditeľa IKEA Švédsko. Do IKEA nastúpil v roku 1995 a od tej doby pracoval na vedúcich pozíciách v IKEA Group vo Švédsku i medzinárodne, vo vývoji sortimentu v IKEA of Sweden (IOS) a taktiež pôsobil ako riaditeľ obchodného domu v Taliansku. V rokoch 2008 a 2009 bol Peter Agnefjäll asistentom Ingvara Kamprada, Andersa Dahlviga a Mikaela Ohlssona.

„S radosťou vítam Petra ako viceprezidenta. Mal som to šťastie sledovať Petra už od jeho počiatku v IKEA a v priebehu celého obdobia sme úzko spolupracovali. Teším sa na našu vzájomnú spoluprácu a verím, že sa mi počas nasledujúcich 11 mesiacov podarí odovzdať mu čo najviac svojich vedomostí i skúseností. Peter má veľmi silný vzťah k IKEA a k našej vízii a je skvelým lídrom. Som presvedčený, že spoločne s našimi kolegami bude pokračovať v pozitívnom vývoji IKEA,“ hovorí Mikael Ohlsson.

Mikael Ohlsson (55) ostáva vo funkcii prezidenta a CEO IKEA Group až do 1. septembra 2013, podľa dohody. Následne by rád zužitkoval svojich 34 rokov skúseností v IKEA, prevažne vo vedúcich operatívnych pozíciách a od roku 1995 aj vo výkonnom manažmente, v práci pre predstavenstvá rôznych firiem a organizácií a venoval viac času svojej rodine.

„Rád by som sa Mikaelovi poďakoval za to, že venoval IKEA svoju dušu po celých 34 rokov, no predovšetkým ako CEO v poslednom dôležitom období. Veľmi oceňujem, že s nami ostane ešte jeden rok, aby poskytol Petrovi čo najväčšiu podporu a zabezpečil plynulé odovzdanie IKEA,“ hovorí Ingvar Kamprad.

„Veľmi si cením dobrú a podnetnú spoluprácu s Mikaelom, a verím, že s ním budem nejakým spôsobom spolupracovať aj v budúcnosti,“ hovorí Jonas Kamprad, člen predstavenstva INGKA.

„O rok budem mať príležitosť prísť a poďakovať Mikaelovi za všetko, čo dokázal a dôkladnejšie predstaviť Petra. Do tej doby sa nič nedeje, budeme pracovať ako doposiaľ,“ Göran Grosskopf.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Mladí ľudia z centier pre deti a rodiny ukázali svoje nadanie v projekte Predveď svoj talent Za 20 rokov zrealizovali zdravotní klauni na Slovensku vyše 32 000 klauniád

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.