Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. mája 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Nový program na zlepšenie života komunít po celom Slovensku

BRATISLAVA 15. mája – SPP, Nadácia SPP a EkoFond sa rozhodli spojiť svoje sily v programe SPPoločne a finančne podporiť kvalitné projekty, ktoré vyberie široká verejnosť. Celkovo na projekty vyčlenili sumu 320 000 eur. Nepodnikateľské právnické osoby zo všetkých regiónov Slovenska sa oddnes až do 10. júna 2012 môžu uchádzať o finančný príspevok na podporu projektov, ktoré zlepšia kvalitu života ľudí a miestnych komunít. Prihlasovanie projektov, komplexné informovanie o priebehu programu ako aj finále – verejné online hlasovanie – bude prebiehať na špeciálnej webovej stránke www.sppolocne.sk.

SPP, Nadácia SPP a EkoFond vyhlasujú partnerský, regionálne zameraný verejnoprospešný program s názvom SPPoločne, v ktorom chcú pomáhať adresne, konkrétnym ľuďom a komunitám zo všetkých kútov Slovenska. Hlasovanie a rozhodovanie o podporených projektoch bude preto v rukách širokej verejnosti – ľudí, ktorým nie je ľahostajný ich región a dané prostredie a jeho potreby poznajú najlepšie.

„Aktivity v oblasti spoločenskej zodpovednosti podporuje SPP dlhodobo, či už prostredníctvom vlastných projektov alebo programov Nadácie SPP a EkoFondu. Tento rok sa tieto tri subjekty rozhodli spustiť program SPPoločne, vďaka ktorému môžu ľudia sami vybrať najlepšie projekty a pomôcť tak skvalitniť život vo svojom najbližšom okolí,“ zdôraznil predseda predstavenstva SPP, Jean-Jacques Ciazynski.

Od 15. mája až do 10. júna 2012 môžu nepodnikateľské právnické osoby s nápadmi, ako pomôcť svojmu regiónu, prihlasovať svoje projekty. Každá nepodnikateľská právnická osoba môže prihlásiť maximálne 1 projekt. Projekt je potrebné predložiť elektronicky, zaslaním vyplneného prihlasovacieho formulára s presne špecifikovanými podmienkami programu, ktorý je uverejnený priamo na webovej stránke www.sppolocne.sk. Projekty môžu získať finančný príspevok vo výške od 3 000 eur do 10 000 eur.

O finančný príspevok môžu požiadať tieto subjekty:

1) Mimovládne organizácie: občianske združenia, nadácie, spolky, neziskové organizácie, neinvestičné fondy
2) Školské zariadenia: školy (materské, základné a stredné), univerzity, vysoké školy, vzdelávacie a výchovné zariadenia
3) Kultúrne inštitúcie: múzeá, knižnice, galérie, kultúrno-osvetové strediská a pod.
4) Športové zariadenia: rôzne športové organizácie (združenia, spolky a kluby) zaoberajúce sa podporou športu a športovým rozvojom detí a mládeže
5) Obce a mestá

Projekty je možné prihlásiť v dvoch kategóriách. V kategórii SPPoločne pre ľudí môžu záujemcovia prihlasovať projekty z oblasti podpory kultúry a kultúrno-spoločenských aktivít a projekty z oblasti športu a rozvoja pohybových aktivít. V druhej kategórii SPPoločne pre domovinu je možné prihlásiť projekty z oblasti vzdelávania na tému ekológia, či trvalo udržateľný rozvoj a tiež projekty zamerané na skvalitnenie a zveľaďovanie životného prostredia.

Z prihlásených projektov odborné komisie v každom z troch regiónov (západ, stred, východ) vyberú 20 projektov z každej kategórie (spolu 120), ktoré budú zverejnené na webovej stránke www.sppolocne.sk. Následne v júli 2012 bude spustené verejné on-line hlasovanie o najprínosnejší projekt pre daný región. Samotná široká verejnosť rozhodne najvyšším počtom zaslaných hlasov, ktorý zo 120 projektov získa finančný príspevok na svoju realizáciu. Uspieť bude mať šancu minimálne 10 projektov v každom regióne (spolu najmenej 30 projektov).

Účastníci verejného hlasovania okrem toho, že svojím hlasom prispejú k rozvoju a zveľadeniu miesta, v ktorom žijú, sa automaticky zaradia aj do súťaže „Zlepšime SPPoločne Slovensko“ o atraktívne ceny, napr. wellness pobyt na hrade a kaštieli Grand Castle v Liptovskom Hrádku. Na záchranu a zveľadenie tejto národnej kultúrnej pamiatky prispeli SPP aj Nadácia SPP v rámci ďalšieho zo svojich verejnoprospešných programov.

„Cieľom programu SPPoločne je zlepšiť prostredie, v ktorom žijeme a preto je na ľuďoch, aby šírili medzi svojimi známymi, že je tu možnosť ako pomôcť komunite a prostrediu, v ktorom žijú. Samotnú realizáciu víťazných projektov bude možné sledovať na webovej stránke www.spplocne.sk, prostredníctvom fotografií a krátkych videí. Tí, čo jednotlivé projekty podporili, tak budú môcť vidieť, ako ich hlas pomohol zvýšiť životnú úroveň v ich regióne,“ zdôraznila Martina Nehézová, vedúca útvaru korporátneho imidžu, CSR a sponzoringu, SPP.

Po skončení verejného hlasovania, SPP, Nadácia SPP a EkoFond udelia navyše bonusové ceny za 3 mimoriadne zaujímavé projekty.

Viac informácií nájdete na stránke www.sppolocne.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Orange Podcast roka 2024: Absolútnym víťazom sa stal opäť satirický podcast Piatoček Internetový seriál Kavej vyšiel ako nový príbeh a v knižnej podobe

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.