Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. júna 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Nový predseda v predstavenstve SPP – distribúcia, a.s.

BRATISLAVA 29. júna – Novým predsedom predstavenstva SPP – distribúcia, a.s. sa od 1. júla 2012 stane Sebastian Jochem, ktorý nahradí v tejto pozícii Jean-Pierre Béringuiera. Zmeny nastanú aj v obsadení dozornej rady spoločnosti. Mimoriadne zmeny boli schválené na základe rozhodnutia jediného akcionára 11. apríla 2012.

Sebastian Jochem bol prvým predsedom predstavenstva novej spoločnosti SPP – distribúcia, a.s. , ktorá vznikla v roku 2006, po právnom odčlenení činností distribúcie a prepravy z SPP. V roku 2009 nastúpil na manažérsku pozíciu v spoločnosti E.ON Ruhrgas v Nemecku. 1. júla 2012 sa už tretí krát stane predsedom predstavenstva SPP – distribúcia, a.s.

„V siedmom roku svojej existencie spoločnosť SPP – distribúcia dobre zvláda široký rozsah svojich zodpovedností. Takže zmena predsedníctva nebude znamenať dramatický obrat v smerovaní spoločnosti. Aj v budúcnosti bude pre nás prioritou bezpečná prevádzka distribučnej plynárenskej siete, ktorá musí byť riadne udržiavaná a rekonštruovaná. Tým, že spoločnosť zabezpečuje predaj distribučných kapacít nediskriminačným spôsobom a tým, že zabezpečuje spoľahlivú distribúciu zemného plynu pre domácnosti a obchodných zákazníkov, SPP – distribúcia hrá dôležitú úlohu v národnom hospodárstve. Toto je tiež zdôraznené úlohou spoločnosti pri zaistení bezpečnosti dodávok pre domácnosti v prípade núdze. Okrem toho bude SPP – distribúcia pokračovať v úspešnom úsilí v zlepšovaní svojej efektivity pri súčasnom zachovaní vysokého štandardu bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci a zároveň bude rozvíjať svoju zákaznícku orientáciu,“ povedal Sebastian Jochem, nový predseda predstavenstva SPP – di
stribúcia, a.s.

Funkciu doterajšieho člena dozornej rady SPP – distribúcia, a.s. Gillesa Guegana, prevezme od 1. júla 2012 nový člen tohto kontrolného orgánu, Ekkehard Ludwig.

Životopis – Assessor jur. Sebastian Jochem – predseda predstavenstva SPP – distribúcia, a.s.
Vyštudoval právo, históriu a politické vedy v Kolíne. Postgraduálne štúdium absolvoval v rokoch 1992 – 1996 ako právnik v Kolíne, Düsseldorfe a kanadskom Toronte. Po ukončení štúdia pracuje od roku 1996 v E.ON Ruhrgas AG. Do roku 2005, kedy bol vyslaný do SPP v Bratislave, pôsobil ako vedúci odboru “Bádensko-Württembergsko”, divízie predaja E.ON Ruhrgas v Essene. V období od 18. mája 2006 do 30. septembra 2009 zastával funkcie predsedu a člena predstavenstva spoločnosti SPP – distribúcia, a.s. V roku 2009 sa stal vedúcim odboru „Marketing-Services“ v E.ON Ruhrgas. Od 1. apríla 2012 pôsobí ako člen predstavenstva SPP – distribúcia, a.s. 1. júla 2012 je predsedom predstavenstva spoločnosti SPP – distribúcia, a.s.

Aktuálny zoznam členov predstavenstva SPP – distribúcia, a.s. od 1. 7. 2012:

Assessor jur. Sebastian Jochem – predseda predstavenstva
Ing. Peter Kamenický – podpredseda predstavenstva
Ing. Jean-Pierre Béringuier – člen predstavenstva

Aktuálny zoznam členov dozornej rady SPP- distribúcia, a.s od 1. 7. 2012:
Ing. Ján Rusnák – predseda dozornej rady

Podpredseda dozornej rady bude zvolený na najbližšom zasadnutí dozornej rady spoločnosti SPP – distribúcia, a.s.
členovia:
Ing. Dalibor Černička
Pavol Korienek
Ekkehard Ludwig
Richard Vadkerty
Mgr. Michal Novota

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Na Slovensku vyrástla jedinečná predajňa: Zelený Kaufland budúcej generácie využil pri stavbe drevo namiesto betónu Katolícka univerzita vykročila na ďalšiu misiu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.