Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. mája 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Nový LL.M. program – brána do Hong Kongu a Číny

BRATISLAVA 27. mája – Prestížny právnicky titul LL.M. (Master of Laws) možno získať už aj na Slovensku. Paneurópska vysoká škola v spolupráci s City University of Hong Kong spúšťa nový študijný program zameraný na medzinárodné obchodné právo s akcentom na východoázijský región, najmä Čínu a Hong Kong. Jeho absolventi získajú titul LL.M. zo City University of Hong Kong. Program by sa mal začať už v októbri.

Štúdium dáva právnikom výnimočnú príležitosť stať sa špecialistami na business law s primárnym zameraním na východoázijský región (s dôrazom na Čínu), spoznať špecifiká regiónu, spôsoby riešenia obchodno-právnych sporov, či tradície čínskeho práva. Dôležitou súčasťou štúdia je alternatívne urovnávanie sporov v obchodných vzťahoch (mediácia, arbitráž) a oboznámenie sa s právnymi regulatívmi obchodu a investovania oblasti ázijsko-tichomorského regiónu. Študijný program prebehne v angličtine a je určený predovšetkým pre právnikov s praxou.

Štúdium na Slovensku i v Hong Kongu
Program je rozdelený na dve časti. Prvý semester (jeseň 2013) absolvujú poslucháči výučbu v Bratislave na pôde Paneurópskej vysokej školy s účasťou pedagógov a odborníkov z praxe z Hong Kongu, Číny, Austrálie a EÚ. Súčasťou druhého semestra (zima/jar 2013-14) je videokonferenčná forma výučby z Hong Kongu a následne približne mesačné štúdium v Hong Kongu, spojené s návštevou inštitúcií aplikácie práva, osobitne v oblasti mediácie a medzinárodnej obchodnej arbitráže.

Po úspešnom absolvovaní ročného štúdia a splnení podmienok pre udelenie titulu získajú absolventi titul LL.M. (Master of Laws) City University of Hong Kong.

„Kľúčovú časť svetového biznisu tvoria dnes práve obchodné vzťahy s Čínou a ďalšími krajinami Východnej Ázie a Tichomoria (ázijské tigre). Vzhľadom na odlišný právny systém v týchto krajinách je preto veľký dopyt po odborníkoch schopných zabezpečiť kvalitný právny servis pri obchodných činnostiach európskych, či amerických spoločností v tomto regióne. Študijný program City University of Hong Kong, zabezpečovaný v spolupráci s Paneurópskou vysokou školou reflektuje práve na tieto potreby trhu,“ hovorí JUDr. Slavomír Rudenko z Paneurópskej vysokej školy.

Vstupné podmienky štúdia
Podmienkou účasti Záujemcovia v LL.M. programe je ukončené štúdium druhého stupňa v študijnom odbore právo alebo v príbuznom odbore s praktickým pôsobením v oblasti práva. Podmienkou je tiež dokladovanie znalosti angličtiny prostredníctvom certifikátov (TOEFL, IELTS, štátna jazyková skúška, ILEC…). Školné sa bude pohybovať na úrovni 9000-11000 eur. Bližšie informácie možno získať na llm_hk@paneurouni.com.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Mladí ľudia z centier pre deti a rodiny ukázali svoje nadanie v projekte Predveď svoj talent Za 20 rokov zrealizovali zdravotní klauni na Slovensku vyše 32 000 klauniád

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.