Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. decembra 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Novembrové predaje skupiny AAA AUTO narástli o 18,1 %

BRATISLAVA 5. decembra – Predaje vozidiel skupiny AAA AUTO boli v novembri napriek debatám o možnom nastupujúcom ekonomickom oslabení stále veľmi dobré. Skupina v novembri predala 4 270 vozidiel, zatiaľ čo v rovnakom mesiaci minulého roka to bolo 3 617 áut.

„Predajné výsledky skupiny najviac ťahal slovenský trh, ktorý v novembri medziročne narástol o 35,2 %. České predaje boli vyššie o 10,6 %, čo vzhľadom na podmienky na miestnom trhu považujeme za dobrý výsledok. Napriek tomu, že naše výsledky v Rusku zaznamenali oproti rovnakému mesiacu minulého roka rast o 43 %, stále čiastočne zaostávajú za našimi veľmi ambicióznymi plánmi,“ komentovala výsledky generálna riaditeľka AAA AUTO Karolína Topolová. „Čo sa týka ďalšieho rastu, sme vzhľadom na mnohé známky možného ekonomického spomalenia v odhadoch na najbližšie tri až štyri mesiace pomerne opatrní,“ dodala Topolová.

Rovnako ako väčšinu roka 2012, aj v novembri sa na raste predajov skupiny AAA AUTO podieľala vysoká penetrácia finančných produktov, teda predaj vozidiel na splátky. „Zachovávame úroveň penetrácie finančných produktov na takmer 50 % v Českej republike a takmer 55 % na Slovensku,“ uviedla Topolová. Skupina v súčasnosti ponúka služby financovania nákupu vozidiel od piatich partnerov v Českej republike a troch na Slovensku.

Celkové doterajšie predajné výsledky AAA AUTO za uplynulých 11 mesiacov naznačujú, že skupina s najvyššou pravdepodobnosťou dosiahne svoj cieľ predať v tomto roku najmenej 50 000 automobilov.

„Veríme, že naša marketingová kampaň na podporu výrazných zliav vozidiel v súvislosti s blížiacim sa koncom roka prispeje k dobrým decembrovým výsledkom a pomôže nám plánovaný počet 50 000 predaných automobilov v tomto roku ešte prekročiť,“ uzavrela Topolová.

Nové pobočky
Skupina AAA AUTO plánuje na rok 2013 otvorenie niekoľkých nových pobočiek v Českej a Slovenskej republike, vždy samozrejme na základe dôkladného prieskumu trhu a demografických ukazovateľov v regióne. Otvorenie prvej slovenskej pobočky Mototechna je naplánované na polovicu januára 2013.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Slováci sa inflácie nezľakli a nové jesenné módne kúsky si doprajú aj tento rok. Viac o vplyve inflácie na naše nákupné správanie zistilo GLAMI vo svojom Fashion (Re)search Férová Nadácia O2 odovzdá symbolický kľúč z Nežnej revolúcie až 89 osobnostiam ako poďakovanie za to, že pomáhajú šíriť hodnoty Novembra 1989

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.