Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. júla 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Nové európske centrum pre firemné mobilné aplikácie

BRATISLAVA 31. júla – Centrum mobility vzniklo v pražskej pobočke spoločnosti Ness Technologies. Zamestnáva šesť špecialistov na mobilnú bezpečnosť, správu podnikových mobilných zariadení, vývoj a správu podnikových mobilných aplikácií a na poskytovanie odborných konzultácií. „Mobilné zariadenia a služby umožňujú zamestnancom prístup k podnikovým dátam a dokumentom bez ohľadu na čas a miesto, a vďaka tomu rastie produktivita zamestnancov. Navyše, mobilita predstavuje ďalší priestor, ktorého využitie môže výrazne pozitívne ovplyvniť samotný business,“ hovorí Ján Čaboun, Mobile Competence Manager spoločnosti Ness Technologies.

S množstvom novo pripojených mobilných zariadení sa však zároveň zvyšujú aj firemné náklady na mobilnú komunikáciu, rastú nároky na správu zariadení, podporu užívateľov a starostlivosť o firemnú IT infraštruktúru. Činnosť kompetenčného centra mobility sa zameriava tak na podporu podnikových mobilných stratégií, ako aj na zvýšenie bezpečnosti podnikovej mobilnej komunikácie. „Napríklad, mobilné telefóny či tablety zamestnancov obsahujú citlivé firemné dáta, sú stále „zaujímavejšie“ pre prípadné využitie resp. zneužitie tretími stranami. Vysoké je aj riziko straty alebo krádeže. Ness preto poskytuje riešenie, ktoré umožní podstatné zvýšenie bezpečnosti firemných dát v mobilných zariadeniach. Spolu s tým ponúka jednotnú správu mobilných platforiem s rôznymi operačnými systémami a poskytuje efektívnu užívateľskú podporu,“ vysvetľuje Čaboun.

Kompetenčné centrum mobility nadväzuje na skúsenosti získané z množstva projektov a implementovaných služieb, ktoré Ness v minulosti realizoval pre mobilných operátorov a korporátnych zákazníkov. Išlo napríklad o O2 Office Connector, Orange Business Mail a ďalšie.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Matúšova zem láka turistov na cyklotrasy a prírodné krásy Erózia vytvorila Kamennú izbu. V Šiatorskej Bukovinke sprístupnili novú turistickú lokalitu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.